Kwidzyn - widok na Stare miasto
fot. Mirosław Gawroński
Z pewnością wielu mieszkańców naszego miasta niecierpliwie czekało na ten moment. Wasze głowy pełne są pomysłów jak zmienić, usprawnić, ulepszyć nasze miasto.
 
To jest właśnie czas, żeby zgłosić wymarzone projekty i przekonać do swoich pomysłów mieszkańców Kwidzyna. Już w najbliższy poniedziałek ‼8️⃣ sierpnia‼ rusza kolejna edycja Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego:
 
👉• 8 sierpnia18 września można zgłaszać projekty.
👉• do 7 października odbywać się będzie weryfikacja projektów.
👉• 24 października – 6 listopada głosowanie mieszkańców.
👉• do 8 listopada ogłoszone będą wyniki głosowania.
 
Przypomnijmy: Budżet Obywatelski to część środków wydzielonych z budżetu miasta, którą samorząd oddaje do dyspozycji mieszkańców. Mieszkańcy głosując, sami decydują na jaki cel te środki przeznaczyć.
 
Budżet Obywatelski działa w Kwidzynie od 2015 r. Dzięki niemu udało się zrealizować wiele ciekawych przedsięwzięć, jak choćby Park Rekreacyjny Balaton, rozbudowa i zadaszenie sceny oraz montaż ławek na Placu Jana Pawła II, budowa boiska wielofunkcyjnego i siłowni plenerowej na Osiedlu Bajkowym, przebudowa deptaka na ul. Miedzianej, tor rolkowo-wrotkowy, plac zabaw na terenach rekreacyjnych nad Liwą, jadłodzielnia, aktywne i bezpieczne przejścia dla pieszych. Trwa przygotowanie toru przeszkód do biegów terenowych i butelkomatu.
 
Czekamy na Wasze pomysły i projekty. Zostań autorem kolejnego zrealizowanego projektu‼
 
Więcej informacji na kbo.kwidzyn.pl
Poprzedni artykułWypełnij ankietę w badaniu przeciw dyskryminacji
Następny artykuł11 sierpnia szczepienia bez rejestracji