W I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie byłych mieszkańców miasta, zrzeszonych w Klubie Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej.
Członkowie klubu od lat dzielą się swoimi doświadczeniami, a także wiedzą. Przykładem seria wykładów, które odbywają się w Kwidzynie, w ramach Naszego Uniwersytetu. Do tradycji należą spotkania członków Klubu podczas Dni Kwidzyna. Wokół Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej skupionych jest ok.100 osób.
Pierwsze spotkanie, które zainicjowało powstanie Klubu Małej Ojczyzny odbyło się 14 września 2002 roku. To pomysł Andrzeja Krzysztofiaka, burmistrza Kwidzyna, który zastanawiał się nad losami byłych mieszkańców grodu nad Liwą. Postanowił nie tylko ich zaprosić do wspólnych spotkań, ale zachęcił aby angażowali się w sprawy miasta.
Kapitułę Klub Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej tworzą prof. Mieczysław Jankiewicz, Krystyna Sokołów-Gromek oraz Anna Machuta-Różycka. Podczas ostatniego spotkania Krystyna Gromek podsumowała całoroczne działania klubu. Poruszyła także temat odbudowy ratusza na kwidzyńskiej Starówce. Klub proponuje, aby rekonstrukcja ratusza była przedsięwzięciem publiczno-prywatnym.
Piotr Widz, dyrektor Biblioteki Miejsko-Powiatowej, który wraz z Grażyną Krzysztofiak, jest opiekunem klubu, udostępnił byłym mieszkańcom miasta Kroniki Kwidzyńskie, które prowadzone są od 2003 roku i w ciągu tego czasu zdążyły urosnąć do kilku opasłych tomów. W programie spotkania nie mogło zabraknąć wykładu. O dziejach Mennonitów, którzy mieszkali na terenach dzisiejszego powiatu kwidzyńskiego, opowiedział Antoni Barganowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej i autor Zeszytów Kwidzyńskich. W spotkaniu wziął udział burmistrz Andrzej Krzysztofiak, który zapoznał członków klubu ze sprawami, którymi aktualnie żyje miasto.
Dla członków klubu przygotowano także niespodziankę, którą był wyjazd na most, budowany przez Wisłę. Byli mieszkańcy miasta mogli poznać przebieg budowy oraz konstrukcję mostu, który ma być oddany do użytku pod koniec lipca. W tegorocznym spotkaniu klubu wzięły udział 42 osoby.