09 07 2013 plywanie

Bardzo pracowicie spędzili ostatnie dwa tygodnie pływacy kwidzyńskiego MTS, podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego. Swoje mistrzostwa Polski mieli w Gorzowie Wielkopolskim 13 i 14 latkowie.

Jako pierwsi na starcie stanęli zawodnicy 13 letni (29-30.06). Nasz klub reprezentowała 4 zawodników, którzy rywalizowali z 300 zawodnikami z 35 klubów. Najlepiej z tej czwórki zaprezentowali się Michał Czop, który był 6 na 100 motylkowym oraz Filip Czop – 7 na 200 klasycznym. W zawodach startowały też Patrycja Nowicka oraz Wiktoria Szerszeń, które nie zajęły miejsc finałowych ale zaprezentowały się z bardzo dobrej strony znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Tydzień później na tej samej pływalni przez trzy dni rywalizowali 14 latkowie. Na starcie stanęło 480 zawodników ze 120 klubów z całej Polski a wśród nich 7 zawodników MTS Kwidzyn. Nasi zawodnicy startowali bardzo dobrze, a najlepiej spisały się Daria Karaszkiewicz, która zdobyła brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym oraz Martina Kędziora – czwarta na 100 klasycznym. Ponadto Martina była jeszcze 6 na 50 klasycznym i 9 na 200 klasycznym a Daria była 8 na 200 zmiennym i 10 na 100 grzbietowym. Nasza sztafeta w składzie Karaszkiewicz, Kędziora, Julia Łaszcz i Ola Michalewska zajęła 8 miejsce w sztafecie 4×100 zmiennym. Nasz klub reprezentowali jeszcze Karolina Jaworska, Kuba Michalski i Hubert Kapica, którzy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe.

Po zawodach trener Artur Szachmytowski powiedział: To były bardzo pracowite dwa tygodnie zarówno dla zawodników jak i dla mnie. Cieszę się z medalu Darii bo to bardzo pracowita zawodniczka i długo na niego czekała. Czwarte miejsce Martiny to również ogromny sukces, gdyż jest to zawodniczka odbiegająca jeszcze warunkami fizycznymi od swoich rywalek ale wielu trenerów zachwycało się jej techniką pływania wróżąc jej wspaniałą przyszłość w pływaniu. Nasze bliźniaki Michał i Filip pokazali, że za jakiś czas, jeśli tylko będą solidnie trenować, mogą zamieszać w krajowej czołówce. Generalnie zawody można uznać za udane a praca z tymi dzieciakami to czysta przyjemność. Teraz zawodnicy mają już wakacje a ja za trzy dni jadę do Poznania gdzie w Mistrzostwach Europy Juniorów startować będzie moja zawodniczka Nikola Olszewska a tydzień później jeszcze Oświęcim i Dębica gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski 15 i 16 latków. A potem wakacje…

09 07 2013 plywanie2

Poprzedni artykułZjazd Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej
Następny artykułBartosz Kogut Mistrzem Polski Juniorów w rzucie oszczepem