Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz miasto Grudziądz zapraszają na koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31 lipca, o godz.  17:00 na deptaku odbędzie się niesamowity popis wirtuozerii ponad 60 osób grających muzykę z gatunku pop, rock, muzykę filmową, musicalową, ludową i marszową oraz aranżacje muzyki klasycznej i symfonicznej na orkiestrę dętą.

Przyjazd Młodzieżowej Orkiestry Dętej do Polski możliwy jest dzięki współpracy partnerskiej Grudziądza z niemieckim Gütersloh oraz udziałem tych miast w międzynarodowym projekcie kulturalnym C-City (https://www.c-city.eu/en/).

Podczas podróży koncertowej po Polsce orkiestra wystąpi jeszcze na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku, w ramach  „Kulturalnego Lata”  w Toruniu  oraz „Lata na Starym Mieście” na Rynku w  Grudziądzu, na dziedzińcu Muzeum im. dr ks. Władysława Łęgi w Grudziądzu.

Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde – Miasto Gütersloh (Jugendmusikkorps Avenwedde – Stadt Gütersloh – JMA) został założony w 1966 roku. Stał się integralną częścią życia kulturalnego miasta Gütersloh i jego okolic. Jego celem jest umożliwienie młodym ludziom zdobycia wszechstronnego wykształcenia muzycznego oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce w środowisku scenicznym.
JMA jest obecnie największym stowarzyszeniem orkiestr dętych w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lip 31 2022
Zakończone!

Czas

17:00 - 18:00

Lokalizacja

Deptak
ul. Piłsudskiego, 82-500 Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/