Kwidzyńska Fundacja „Life and Dance” oraz tancerze ze Szkoły Tańca „Loud Street Dance” Aleksandry Orzechowskiej, stworzyli taneczny klip pt. „Taniec przeciwko przemocy”. To akcja społeczna młodych ludzi przeciwko przemocy w rodzinie. W projekcie wzięła udział młodzież z Kwidzyna i Prabut.

Przemoc w rodzinie to do nie dawna temat tabu w Polsce, choć rokrocznie dotyka dziesiątek tysięcy osób. Coraz więcej jest instytucji, które starają się pomóc poszkodowanym, ale trudność polega na ty, że wiele z tych przestępstw jest ukrywanych, a ofiary znoszą swoje cierpienie w milczeniu i samotności. Obecny stan pandemii też nie ułatwia mierzenia się z tym problemem. Zrealizowany w Kwidzynie klip jest artystyczną formą  protestu, a nawet krzyku przeciwko złu, którego nie dostrzegamy lub którego dostrzec nie chcemy.

– Nie pozostawajmy obojętni. Pomagajmy. Stawajmy zdecydowanie wobec tego co złe. Jeśli jesteś świadkiem lub ofiarą przemocy, zgłoś to – mówi Aleksandra Orzechowska, wiceprezes Fundacji Life and Dance oraz choreograf projektu.

– Obok pracy choreograficznej, wiele czasu poświęciliśmy na rozmowę z młodzieżą o przemocy oraz pomocy jakiej możemy udzielić ofiarom. Chcieliśmy, by tancerze rozumieli problem, którego dotykamy i aby oprócz przesłania, które przekazują swoim tańcem, zdobyli też odwagę do niesienia pomocy, kiedy nadejdzie taka potrzeba – komentuje Wiktor Orzechowski, psycholog i prezes Fundacji „Life and Dance”.

W klipie wzięło udział 21 tancerzy. Pomysłodawcą filmu jest Aleksandra Orzechowska, która od ponad dziesięciu lat prowadzi w Kwidzynie szkołę tańca. Przy choreografii spektaklu pracowali także: Julia Banach, Piotr Wiśniewski, Bartosz Bania, Martyna Soliwoda, Justyna Licznerska i Ewa Rośleń. Autorem klipu (zdjęcia i montaż) jest Wiktor Orzechowski.

Nagranie klipu zostało zrealizowane w hali sportowej przy ul. Wiejskiej 1A.

Poprzedni artykułXVII Ogólnopolski Bieg Unijny i XV Ogólnopolski Unijny Bieg Osób Niepełnosprawnych
Następny artykułĆwiczenia systemu powiadamiania ludności