fot. Natalia Deyna

Eliminacje odbyły się po raz dwunasty. Jest to forma konkursu dla początkujących polskich wykonawców, w którym nagrodą jest szansa występu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Na eliminacje składają się dwa etapy – w pierwszym Jury ocenia przesłane do Fundacji nagrania zespołów i na tej podstawie zaprasza na występy na żywo, które są drugim etapem rywalizacji. Do tej pory dzięki Eliminacjom na scenach Pol’and’Rock Festival wystąpili m.in. Enej, Kwiat Jabłoni, Luxtorpeda, Nocny Kochanek, Ørganek i wielu innych, popularnych już wykonawców.

Podczas eliminacji na scenie Kwidzyńskiego Centrum Kultury zaprezentowało się 27 zespołów: My Own Abyss, Nietrzask, Bang Bang, Tola Janowska, Pull The Wire, Kosmodrom, Ereles, Conga Line, Decadent Fun Club, WaluśKraksaKryzys, Satori, Flames Among Hatred, Johny Rockers, Moriah Woods, Radio Slam, Hanz Bonanza, Cinemon, From Today, The Bullseyes, The Pau, Cheap Tobacco, Ofelia, No Logo, Joanna Vorbrodt, Gorgonzolla, Siaki i K-Essence.

Osiem spośród nich wystąpi na scenach festiwalu, który odbędzie się na lotnisku Makowice  -Płoty w dniach 27-31 lipa 2021 r. Tegorocznymi laureatami zostali:

Nietrzask, Kosmodrom, WaluśKraksaKryzys, From Today, Cheap Tobacco, No Logo, Decadent Fun Club, Conga Line.

Poniżej przedstawiamy fotorelację Natalii Deyny z ostatniego dnia przesłuchań i występu gwiazdy wieczoru – grupy TABU.

Poprzedni artykułRaport Policji na temat porządku publicznego
Następny artykułHybrydowy Fiat 500 dla stacji socjalnej