W dniu 11 i 12 września 2020 r. w Nowinach koło Kielc odbyły się zawody Sumo w ramach Pucharu Polski. Klasyfikacja i tym samym zdobyte punkty mają za zadanie wyłonienie reprezentantów na Mistrzostwa Europy w Sumo w 2021 roku. Nie zawiedli nasi faworyci, reprezentujący klub Judo Zielińscy Kwidzyn.

Czternastoletni Patryk Polech w kategorii młodzików do lat 14 (waga do 70 kg) zajął drugie miejsce i drugie miejsce także w kategorii kadet do lat 16 (waga do 75 kg). Wszystkie walki stały na bardzo wysokim poziomie.

Piętnastoletnia Klaudia Kaczor w kategorii kadet do lat 16 (waga do 50 kg) wygrała wszystkie swoje walki i zajęła pierwsze miejsce, a w wadze do 55 kg przegrała walkę finałową zajmując drugie miejsce. Piętnastoletni Hubert Olszowiec w kategorii kadet (waga do 95 kg) zajął trzecie miejsce.

Zbierająca doświadczenie na arenie krajowej dwunastoletnia Maja Kowalska w kategorii młodzik do 14 lat będąc jedną z najmłodszych zawodniczek zajęła 7 miejsce w wagach do 50 i 55 kg. Maja Kowalska dopiero od roku trenuje w klubie a jej dobre, zacięte walki powodują, że zawodniczki w kraju widzą w niej coraz groźniejszą przeciwniczkę. Zapewne, w nieodległej przyszłości będziemy mogli się cieszyć również z jej zdobyczy medalowych.

Prezentujemy Państwu filmik z wygranymi walkami Patryka Polecha i Klaudii Kaczor.