Wszystkich, którzy lubią biegać i chcieliby nauczyć się biegania z mapą zapraszamy do przyłączenia się do grona zawodników jednego z najsilniejszych klubów biegu na orientację w Polsce. UMKS Kwidzyn przy Szkole Podstawowej nr 4 jest klubem międzyszkolnym zrzeszającym uczniów większości kwidzyńskich szkól, który w ostatnich trzech latach wywalczył 2 razy drużynowe wicemistrzostwo i  drużynowe 3 miejsce Pucharu Najmłodszych, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski w biegu na orientację, w których reprezentacji Kwidzyna brały udział dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

– Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby się nauczyć podstaw orientacji w terenie i może za chwilę dołączyć do naszych medalistów. Na pewno w dobie koronawirusa dodatkową zaletą biegu na orientację jest to, że zajęcia odbywają się w terenie otwartym i sport jest bezkontaktowy, bowiem zawodnicy pokonuję trasy samodzielnie. Oczywiście na początku wszystkie dzieci przez cały czas uczą się w terenie, a z nimi przez cały czas są trenerzy.  Szczególnie do wzięcia udziału w zajęciach zachęcam dzieci z roczników 2009 -2012, którzy od podstaw będą mogli się uczyć biegania z mapą od swoich starszych kolegów i koleżanek. Zajęcia są otwarte zarówno dla tych, którym zależy by móc poćwiczyć w ciekawym terenie jak i dla tych, którzy tak jak nasi liderzy chcą powalczyć w przyszłości o medale Mistrzostw Polski bądź jak Iga sięgnąć kiedyś po medale Szkolnych Mistrzostw Świata. Na pewno warto jednak podjąć takie wyzwanie  – zachwala bieganie z mapą Tomasz Müller, prezes UMKS Kwidzyn i zarazem jeden z trenerów.

Treningi dla nowych adeptów orienteeringu odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 17.30- 18.30. Pierwsze zajęcia zostaną zorganizowane we wtorek 22 września a chętni spotykają się w szatniach hali sportowej II LO przy ul Słonecznej. Wszystkie szczegóły znajdziecie też na stronie klubu www.umkskwidzyn w zakładce „treningi” oraz na  stronie klubu na portalu społecznościowy Facebook .

https://www.facebook.com/umksbno

UMKS Kwidzyn i biegi na orientację stały się w tej chwili jedną ze sportowych wizytówek miasta i wszystkich, którzy chcieli by założyć strój UMKS serdecznie zapraszamy.

Poprzedni artykułUdane starty zawodników UMKS Kwidzyn
Następny artykułZawodnicy sumo z klubu Judo Zielińscy Kwidzyn z kolejnymi medalami