Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego realizuje na terenie gminy Kwidzyn projekt „Za daleko do kultury”. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury stowarzyszenie zaprosiło do współpracy Gminny Ośrodek Kultury w Gardei oraz Szkołę Podstawową w Straszewie.

Projekt polega na aktywnym uczestniczeniu w warsztatach oraz udziale w spektaklu „Porywacze snów”. Ma wymiar międzypokoleniowy, gdyż angażuje całe rodziny – dzieci, rodziców, dziadków. Dedykowany jest obszarom poniżej 10 tys. mieszkańców z terenów pozbawionych dostępu do wydarzeń kulturalnych – wsi i miasteczek. Stawia na wzrost zainteresowania sztuką, uwrażliwienie na różnorodne formy ekspresji oraz chęć bycia razem poprzez kontakt z żywą sztuką. W projekcie wzięły już udział 234 osoby z pobliskich miejscowości: Cygany, Bądki, Morawy, Otłowiec, Sadlinki i Rozajny.

Warto dodać, że przedstawienie „Porywacze snów” jest laureatem pierwszej edycji Konkursu imienia Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Poprzedni artykułWarsztaty zespołu strategicznego MOF
Następny artykułOdpocznij od fotela