fot.www.canva.com

W związku z dniem Wszystkich Świętych na kwidzyńskim cmentarzu komunalnym i w jego okolicy zostanie wprowadzonych kilka istotnych zmian.

  • Administracja cmentarza

Biuro cmentarza komunalnego w okresie Wszystkich Świętych będzie otwarte codziennie od 23 października (poniedziałek) do 3 listopada 2023 r. (piątek) w godz. 7:00-15:00, także w sobotę, niedzielę i środę 1 listopada. 

  • Meleks transportowy

Na cmentarzu komunalnym w Kwidzynie od 27 października do 5 listopada br. będzie można skorzystać ze specjalnego meleksa transportowego. Pojazd będzie przeznaczony dla osób potrzebujących – starszych, niepełnosprawnych, mających problemy z poruszaniem, tych, które mają do zabrania dużo sprzętów (kwiaty, narzędzia, znicze itp.) w odległe miejsca na cmentarzu.

Osoby zainteresowane korzystaniem z pojazdu prosimy o podejście od administracji cmentarza w Kwidzynie, zgłoszenie się do kierowcy na placu przed budynkiem administracji lub podczas przystanku w dowolnym miejscu cmentarza.

Pojazd może jednorazowo zabrać 14 osób. Będzie jeździł w sposób ciągły w godzinach 8:00-15:00, oraz w zależności od potrzeb i panujących warunków atmosferycznych.

Przejazdy zostaną wstrzymywane w dniu 1 listopada –  z powodu spodziewanej bardzo dużej ilość osób, dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu odwiedzających cmentarz.

Przejazdy są bezpłatne!

 

  • Wyszukiwarka grobów

Zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki grobów. Ma za zadanie ułatwić lokalizację miejsca spoczynku osób bliskich. Wyszukiwarka jest także dostępna w wersji mobilnej: http://cmentarz.kwidzyn.pl/.

  • Zmiana organizacji ruchu

W związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonie cmentarza wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Załączony schemat przedstawia zmiany obowiązujące w dniach 31 października od godz. 15:00 do 3 listopada 2023 r. do godz. 8:00.

Do dyspozycji mieszkańców są parkingi:

1) parking przy ul. Furmańskiej na wysokości wejścia na cmentarz;
2) parking przy ul. Malborskiej;
3) parking przy ul. Długiej (na wysokości sklepu AM-TECH);
4) miejsca postojowe na jezdni ul. Jesiennej – na czas zmiany organizacji ruchu zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w relacji od ul. Malborskiej do ul. Zimnej. Wyłączony pas ruchu zostanie przeznaczony pod parkowanie pojazdów.

5) parkingi w okolicy cmentarza w czasie Wszystkich Świętych udostępniły także sklepy BMS i Mrówka.

schemat organizacji ruchu 2023

  • Wózki transportowe na cmentarzu
Kobieta z wózkiem na cmentarzu
fot. Jan Kozłowski

Zakład do spraw Infrastruktury Miejskiej w Kwidzynie wprowadził w tym roku na naszej nekropolii nową usługę. Zakupiono 5 wózków, które mają szerokie zastosowanie. Mogą służyć do transportu w odległe miejsca cmentarza: ziemi, kwiatów, zniczy narzędzi  itp.

Żeby skorzystać z wózków należy zgłosić się do administracji cmentarza.

 

Poprzedni artykuł,,Dzień języków obcych w Społku”
Następny artykułMistrzostwa Polski w klasach tanecznych B i A oraz Pucharze Polski