Dzień Języków Obcych
fot. Angelina Baas

W październiku w „Społku” obchodzony był ,,Dzień języków obcych”. Tradycją SLO jest zaprezentowanie kraju wylosowanego przez każdą klasę przed międzynarodową komisją. W tym roku w skład komisji weszli wolontariusze Erasmus+ ( Stowarzyszenie Akwedukt ) z Turcji, Tunezji, Gruzji i Egiptu. ,,Dzień języków obcych” pozwala zapoznać się z elementami kultury i gospodarki prezentowanych krajów oraz przełamać barierę językową.

Uczniowie wykazali się znakomitymi talentami aktorskimi. Wcielili się w role sławnych postaci historycznych, z dowcipem informowali o gospodarce i położeniu geograficznym. Nie zabrakło narodowych tańców, zachęcających publiczność do aktywności.

Kolejną konkurencją było przygotowanie wystawy z potrawami narodowymi oraz elementami kojarzącymi się z danym krajem. To wyjątkowy rodzaj zadania. Można poczuć smaki, z którymi ludność prezentowanych państw spotyka się na co dzień.

W tym roku Koreę zaprezentowała klasa 8aSSP, klasa 1aSLO pokazała Kubę, 1bSLO- Afrykę Południową, 2aSLO – Belgię, 2bSLO – Gruzję, a 3aSLO Turcję. Wszystkie klasy były bardzo kreatywne i świetnie przygotowane.

Po burzliwych obradach decyzją jury na podium stanęła klasa 8aSSP (III miejsce), 2bSLO (II miejsce) oraz klasa 3aSLO (I miejsce).

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Angelina Baas i Mikołaj Żyrnow.

Poprzedni artykułPodsumowanie rozgrywek Molkky
Następny artykułWszystkich Świętych 2023 – informacje