Zawodnik USAR Kwidzyn

Serdecznie zapraszamy na mecz XIII kolejki I Ligi Grupy A w piłce ręcznej mężczyzn. W sobotę 12 lutego o godz. 12:00 USAR Kwidzyn zmierzy się z drużyną MKS Mazur Sierpc, 12 zespołem w ligowej tabeli.

Drużyna przyjezdnych choć okupuje ostatnie miejsce w tabeli, będzie zdecydowanie ciężkim przeciwnikiem. W ostatniej ligowej kolejce mierzyła się z drużyną lidera – Sokołem Kościerzyna, z którym prowadziła do 50 minuty. Bamka na wagę zwycięstwa Kościerzyny padła w 59 minucie. Remis był w rękach Sierpczan.

Z drużyną z Sierpca mierzyliśmy się w drugiej kolejce pierwszej rundy. Wówczas z powodów osobistych USAR miał duże braki kadrowe i na wyjazd pojechał w 11-osobowym składzie. To na szczęście wystarczyło do zwycięstwa 21-26. Czołowymi strzelcami w naszym zespole byli Bartosz Janiszewski i Dominik Sonnenfeld, którzy rzucili 16 z 26 bramek zespołu. Wśród Sierpczan najlepiej zaprezentowali się Jarosław Wiśniewski i Konrad Brzeziński, którzy trafili po 6 razy.

Po ostatnim ligowym zwycięstwem nad Obornikami, USAR Kwidzyn utrzymał drugie miejsce w lidze z czterema punktami straty do lidera i ośmioma punktami przewagi nad trzecią Gwardią Koszalin. Na trzecim miejscu wśród czołowych strzelców mamy wciąż Bartosza Janiszewskiego ze średnią 8 bramek na mecz, a 13 w klasyfikacji strzelców jest Bartosz Preuss z średnią 5 trafień na spotkanie.

Zapraszamy na halę przy ulicy Mickiewicza 56b i wsparcie USARa w walce o mistrzostwo I ligi. Każdy mecz rundy rewanżowej jest bardzo ważnym w kontekście odrabiania strat i walki o ligowy awans.

Ponadto podczas spotkania będzie prowadzona zbiórka dla zwierzaków, które przebywają w Okresowej Przechowalni na Miłosnej oraz w Domach Tymczasowych. Zbierać będziemy pieniążki, ale też karmę (głównie mokrą), smycze, obroże, szelki, legowiska w różnych rozmiarach, miski i zabawki itp.