I Liga Kobiet w piłce ręcznej

Ze względu na liczne wydarzenia związane z piłką ręczną, dopiero w niedzielę nasz zespół MTS Kwidzyn rozpoczął kolejną rundę w rozgrywkach I Ligi Kobiet grupy A.

Przeciwnikiem naszego zespołu był wymagający i doświadczony rywal – SPR Pogoń Szczecin. Zespół gości to drużyna złożona z seniorek.  Nasz zespół złożony z juniorek oraz juniorek młodszych za niecały tydzień przystąpił do turnieju 1/4 Finałów Mistrzostw Polski Juniorek.  Początek meczu to trema, kilka niewykorzystanych sytuacji i przeciwnik prowadził w 6 minucie 6:1. Na szczęście nasze zawodniczki otrząsnęły się i w 16 minucie wynik na tablicy brzmiał 9:7 dla przyjezdnych. Szczecinianki zwarły szyki obronne, wyprowadzając kilka łatwych kontr i do przerwy prowadziły 21:14.

Na początku drugiej części spotkania MTS zaczął odrabiać straty (18:22 w 35 min.), jednak doświadczone zawodniczki Pogoni włączyły „drugi bieg” i szybko zdobyły kilka łatwych bramek. Pozwoliło to przejąć gościom kontrolę nad przebiegiem wydarzeń i spokojnie grać do ostatniego gwizdka. Rutynowany zespół ze Szczecina wygrał w Kwidzynie z MTS-em 40:30.

MTS Kwidzyn – SPR POGOŃ Szczecin  30:40 (14:21)