Szczecin był gospodarzem pierwszych tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski w biegu na orientację. 12 i 13 września  w Górach Bukowych odbyły się Mistrzostwa Polski w klasycznym bno i sztafetach.

Fantastycznie dla zawodników UMKS Kwidzyn rozpoczął się ten pierwszy w sezonie 2020 weekend rozgrywania indywidualnych Mistrzostw Polski w biegu na orientację. Uczennica II liceum Ogólnokształcącego Iga Müller w najmłodszej kategorii kobiecej K16 wywalczyła pierwszy w 9-letniej historii klubu tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Jednak sukces kwidzynian na tym się nie kończy, bowiem srebrną medalistką Mistrzostw w klasycznym biegu na orientację w tej samej kategorii została uczennica Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Hanna Perfikowska. Warto też wspomnieć, że na trzecim stopniu podium w K16 stanęła kolejna kwidzynianka, uczennica II LO w Kwidzynie Kateryna Tsepurdey, która przed rozpoczęciem sezonu zmieniła barwy klubowe na Azymut 45 Gdynia. Doskonale spisał się również uczeń Zespołu Szkół nr 1 Wiktor Müller, który ze Szczecina wraca z brązowym medalem w kategorii męskiej juniorów młodszych (M16). Oprócz naszych juniorów swoją dominację w Polsce potwierdził również nasz najbardziej doświadczony zawodnik Edward Pokora, który wywalczył złoty medal w kategorii M75 w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Weteranów.  Na duże wyróżnienie zasługują także wyniki trzech innych zawodników UMKS, którzy z różnych względów nie uczestniczyli w pełnym zakresie treningowym w okresie przygotowawczym, a mimo to pokazali się z bardzo dobrej strony. W kategorii M16 na 9 miejscu zawody ukończył uczeń ZS1 Bartosz Chmielowski, 10 w M18 był Rafał Gąsior (II LO), a 13 lokatę w K18 wywalczyła kolejna uczennica II LO Natalia Pudlis.

Następnego dnia, w gęstszej ale mniej górzystej części Puszczy Bukowej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu sztafetowym.  Również tego dnia wszyscy nasi medaliści potwierdzili swoją bardzo wysoką formę. Startujące w kolejności Kinga Rygielska (I LO), Hanna Perfikowska  i Iga Müller wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych (K16). Świetnie spisali się również w kategorii juniorów (M18)  Rafał Gąsior i Wiktor Müller, którzy po 2 zmianach znajdowali się 2 miejscu. Biegnąca w męskiej sztafecie na 3 zmianie Natalia Pudlis popełniła jednak błąd potwierdzając niewłaściwy punkt kontrolny i przez co nasza sztafeta była nieklasyfikowana.

– Przed startem liczyliśmy na co najmniej 5 medali i tyle udało się naszym zawodnikom wywalczyć.  Najbardziej cieszy, że wszyscy nasi zawodnicy aspirujący do Reprezentacji Narodowej wracają z Mistrzostw Polski z medalami co znaczy, że wykonali bardzo ciężką ale skuteczną pracę i potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki w Polsce – cieszy się z sukcesu zawodników prezes UMKS Kwidzyn Tomasz Müller

Trzeba dodać, że reprezentanci  UMKS Kwidzyn na co dzień trenują pod okiem trenerów Przemysława Jędrasa i Tomasza Müllera

Niestety zawodnicy UMKS nie będą mieli za dużo czasu do świętowania bowiem już w najbliższy piątek w okolicach Wałbrzycha i Świdnicy na Dolnym Śląsku 27 osobowa reprezentacja UMKS  Kwidzyn rozpocznie 3-dniowe zmagania w ostatniej rundzie Klubowych Mistrzostw Polski.

Poprzedni artykułCzerwono-czarni rozbici w Puławach
Następny artykułRusza nabór dzieci do klubu UMKS Kwidzyn