Niepowtarzalne, oryginalne, wykonane ręcznie i niedrogie ozdoby świąteczne można kupić w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonym przez Fundację „Misericordia”.
Kiermasz świąteczny potrwa od 6 do 10 grudnia. Ozdoby, które zostały wykonane przez niepełnosprawnych uczestników warsztatu, można kupować w godz. od 7.30 do 14.30 w zabytkowym dworku, w sąsiedztwie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo Technologicznego. Z powodu zagrożenia koronawirusem już drugi rok kiermasz ma inny charakter niż poprzednie i odbywa się w siedzibie warsztatu, a nie jak wcześniej w galeriach handlowych. Zakupy w warsztacie odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Do budynku można wejść tylko w maseczce i po dezynfekcji rąk. Dochód ze sprzedaży wszystkich wyrobów przeznaczony zostanie w całości na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach.
Siedziba kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej znajduje się w zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn. Od stycznia 2004 roku prowadzi go Fundacja „Misericordia”. Podczas zajęć niepełnosprawni, dorośli mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego uczą się samodzielności oraz zdobywają umiejętności, które przydają się zarówno w codziennym życiu, jak i w pracy zawodowej.
Osoby zainteresowane zakupem świątecznych ozdób mogą kontaktować się pod numerem telefonu 55 279 35 64 lub za pomocą poczty elektronicznej: wtzkwidzyn@gmail.com
Poprzedni artykułOstatnie pożegnanie śp. gen. Andrzeja Malinowskiego
Następny artykułPuchar Polski w SUMO