Maja Kowalska podczas walki na macie

W dniach 3-5 grudnia 2021 r. w Krotoszynie odbyły się Puchar Polski w SUMO juniorek, juniorów, kadetek, kadetów i młodziczek i młodzików. Uzyskane przez zawodników punkty są wliczane do rankingu przyszłych reprezentantów naszego kraju na Mistrzostwa Europy 2022 r., które w przyszłym roku odbędą się dla seniorów i juniorów w Baku w Azerbejdżanie a dla młodzików i kadetów w Rakverew Estonii.

Drużynę JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN prowadzoną przez sensei Tomasza Wiśniewskiego reprezentowali: Klaudia Kaczor, Maja Kowalska, Hubert Olszowiec, Patryk Polech, Jakub Nowicki i Filip Fedirko.

Zawody rozpoczęły się od walk młodziczek, w których Maja Kowalska mierzyła się z zawodniczkami w kategoriach wagowych do 55 kg. i do 60 kg. zajmując dwukrotnie II miejsce. Filip Fedirko w kat. 50 kg. zdobył brązowy medal. Tego też dnia odbyło się zawody kadetek i kadetów (w wieku do 16 lat) Maja Kowalska jako najmłodsza w w kat. 55 kg. zajęła III miejsce a w kat. 60 kg. wyszła jedynie do pierwszej do walki. Okazało sie że walczyła z kontuzją i po walce wycofała się z dalszej rywalizacji zajmuąć VII lokatę. Jakub Nowicki w kat. 65 kg. zajął V lokatę. Patryk Polech w kat. 85kg i 95 kg. wygrywając wszystkie walki zdobył dwa złote medale.

W kolejnym dniu zawodów w kategorii wiekowej juniora (do 18 lat) wystartowała Klaudia Kaczor, która nie dałą szans zawodniczką w kat. 50 kg. zdobywając złoty medal. W kategorii 55 kg. przegrała walkę półfinałową i ostatecznie musiałą zadowolić się brązowym krążkiem. Patryk Polech po raz pierwszy walczył ze starszymi kolegami w kat. 80 kg. otarł się o podium ostatecznie zajął V miejsce. Hubert Olszowiec w kat. – 100 kg. zdobył srebrny melal a w kat. OPEN brązowy krążek.

Gratulacje dla zawodników, trenera Tomasza Wiśniewskiego za moc wrażeń i mnóstwo medali.

Poprzedni artykułŚwiąteczny kiermasz w Warsztacie Terapi Zajęciowej
Następny artykułStraż Miejska pomoże uruchomić auto!