20 kolejka pomorskiej A-Klasy gr. Malbork obfitowała w kilka ważnych spotkań dla układu tabeli. Jeśli chodzi o zespoły walczące o awans, w Miłoradzu, lokalna Delta zremisowała z Rodłem Kwidzyn 2:2. Z kolei w dole tabeli Błyskawica Postolin wygrała u siebie z Mewą Gniew 4:3, dzięki czemu wyszła ze strefy spadkowej.

W długi weekend majowy (01.05.) drużyna Supry Kwidzyn zagrała na własnym terenie z zespołem LKS Waplewo. Niestety mimo dużej dominacji w drugiej połowie gospodarze nie byli w stanie doprowadzić do remisu i przegrali stosunkiem 2:3 (0:3).

Chociaż to drużynę z Kwidzyna można było stawiać w roli faworyta tego spotkania, to drużyna gości wyszła zdecydowanie bardziej zmotywowana. Dzięki temu już w 17 minucie, po wrzutce ze stałego fragmentu gry, piłkę do własnej bramki skierował jeden z obrońców gospodarzy. Nie minęło nawet 60 sekund, a po kolejnym błędzie indywidualnym obrońcy gospodarzy, sytuację sam na sam z Sebastianem Wojtowiczem wygrał zawodnik z Waplewa i po niecałych 20 minutach gry, goście prowadzili 2:0. Gospodarze próbowali zagrozić bramce gości, niestety bezskutecznie. W samej końcówce pierwszej odsłony ostatni cios zadali goście, dzięki czemu schodzili do szatni z przewagą aż 3 bramek.

Druga połowa to przede wszystkim zaostrzenie gry, ataki gospodarzy i kontry gości. Po wielu próbach w 73 minucie bramkę dla Supry zdobył Nikodem Szalkowski. Po tym golu gospodarze nabrali nieco „wiatru w żagle”. Bramkę kontaktową dla gospodarzy w 83 minucie zdobył Przemysław Lewandowski. Wiele wskazywało, że gospodarze doprowadzą do wyrównania w tym spotkaniu. Niestety mimo strzelenia jeszcze dwóch bramek – nieuznanych przez sędziów, zespół Supry schodził z boiska jako przegrany. Drużyna Waplewa dzięki bramkom strzelonym w pierwszej połowie wygrała mecz 3:2.

Była to pierwsza porażka Supry Kwidzyn na wiosnę. Zespół z Kwidzyna do tej pory zgromadził 18 punktów i mimo porażki nadal jest liderem rozgrywek.

W najbliższą sobotę (07.05.) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie aspirujące do miana Derbów Powiatu Kwidzyńskiego. Zespół Supry Kwidzyn podejmie na wyjeździe Pogoń Prabuty. Będzie to także spotkanie drużyn z 1 i 3 miejsca, więc emocje gwarantowane.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Supry na mecz.

Bramki: N. Szalkowski (73’), P. Lewandowski (83’) – P. Obiała (17’ bramka samobójcza), A. Gut (18’), M. Prokopowicz (45’+4)

SUPRA: S. Wojtowicz, Sz. Hanas, P. Fularczyk, W. Glinowiecki (N. Szalkowski), T. Wróbel (P. Młyńczak), G. Łazarczyk, P. Obiała, M. Górka, A. Tamowicz, P. Wojtaś (P. Juchniewicz), P. Lewandowski

LKS WAPLEWO: M. Prokopowicz (M. Pluciński), M. Gappa, P. Żelazowski, M. Ziarnik, R. Trussner (D. Semeniuk), B. Czarnecki, M. Czarnecki, A. Bończoszek, J. Bobko, A. Gut (K. Wieprzkowski), F. Lampkowski