OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Doskonałe wiadomości dotarły do nas w ostatnich dniach z węgierskiego Salgótarján, gdzie odbywał się ostatni etap eliminacji Kadry Narodowej Juniorów na Mistrzostwa Europy Juniorów (European Youth Orienteering Championship – EYOC).
W dniach 20-27 kwietnia zorganizowane zostało zgrupowanie KNJ, którego głównym elementem były 2 ostatnie biegi eliminacyjne do wąskiej reprezentacji Polski rozgrywane w ramach zawodów międzynarodowych Nógrád Grand Prix 2022. Miejsce rywalizacji zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ w okresie 1-4 lipca w Salgótarján rozegrane będą również tegoroczne Mistrzostwa Europy. Z tego powodu w zawodach wzięły udział również reprezentacje narodowe juniorów z Litwy, Węgier, Bułgarii, Ukrainy, Rumunii, Serbii, Irlandii i Słowacji.
W zgrupowaniu i eliminacjach wzięła udział troje juniorów UMKS Kwidzyn – Hanna Perfikowska, Iga Müller i Wiktor Müller, którzy ze świetnej strony zaprezentowali się we wcześniejszej fazie eliminacji i co najważniejsze, na Węgrzech potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki biegaczy na orientację w Polsce. Ostatecznie Iga Müller,  uczennica II LO  wygrała krajowe eliminacje przed swoja koleżanką klubową Hanną Perfikowską (Społeczne LO), a Wiktor Müller (ZS nr 1) zajął 3 miejsce, nieznacznie ustępując swoim dwóm kolegom z UNTS Warszawa. Jednak dzięki tym wynikom cała trójka wywalczyła sobie prawo startu w biało-czerwonych barwach podczas lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów na Węgrzech, gdzie startować będzie po 4 najlepszych zawodników damskiej i męskiej reprezentacji juniorów i juniorów młodszych.
– To fantastyczna wiadomość. Powołanie aż 3 naszych zawodników do wąskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów to spełnienie moich marzeń jako prezesa, trenera i rodzica. Nie mogli nam zrobić lepszego prezentu na 10-lecie szkolenia kwidzyńskiej młodzieży w zakresie Orienteeringu – z dumą przyznaje prezes UMKS Kwidzyn Tomasz Müller i dodaje – Dziś w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy tylko Wawel Kraków ma więcej zawodników, a co równie ważne już teraz widzimy w klubie tych, którzy za chwilę będą mogli Igę, Hanię i Wiktora w tej Kadrze zastąpić. Dzięki pracy trenerów i zawodników oraz wieloletniemu zaangażowaniu Miasta Kwidzyn, Powiatu Kwidzyńskiego, Gminy Sadlinki, Gminy Ryjewo, Gminy Kwidzyn oraz International Paper Kwidzyn Sp. z o.o., a teraz również MM Kwidzyn Sp. z o.o. i WZPOW Kwidzyn udało się stworzyć jeden z najsilniejszych klubów orientacji sportowej w Polsce.
Przypomnijmy, że trenerem całej trójki naszych reprezentantów Polski oraz innych juniorów i juniorów młodszych w UMKS Kwidzyn jest Przemysław Jędras, a szkoleniem młodszych zawodników – przyszłych następców naszych kadrowiczów trenerzy Dorota Redzińska i Tomasz Müller.
Poprzedni artykułSUPRA Kwidzyn – LKS Waplewo
Następny artykułNikodem Kutyła uratował MMTS w Tarnowie