Turniej piłki ręcznej
fot. Mateusz Falkiewicz

Dzieci z terenu miasta i gminy Kwidzyn wzięły udział w specjalnym turnieju piłki ręcznej zorganizowanym przez Miejsko-Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe oraz MMTS Kwidzyn. Sportowe zmagania w hali przy ul. Wiejskiej odbyły się dzięki wsparciu Miasta Kwidzyna i Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Warszawie.

Impreza skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki. Następnie uczestnicy sportowych zmagań zostali podzieleni na 6 grup, w których odbywały się zajęcia prowadzone m.in. przez zawodników MMTS Kwidzyn (Michał Peret, Ryszard Landzwojczak, Michał Potoczny oraz Oliwier Chruściel). Poza przygotowanymi zadaniami dzieci mogły także spróbować swych sił w rzutach na bramkę, w której stanął zawodnik MMTS Kwidzyn. Zajęcia koordynował natomiast Andrzej Saramak, były gracz kwidzyńskiego klubu od lat pracujący z dziećmi oraz młodzieżą.

„Była to przede wszystkim dobra zabawa oraz promocja piłki ręcznej wśród najmłodszych. Zajęcia rozpoczęły się oczywiście od rozgrzewki oraz ćwiczeń, które zazwyczaj prowadzi się przed meczami. Później doszły też zabawy z piłkami, które miały oswoić uczestników przed turniejową rywalizacją. Dodajmy też, że w zajęciach uczestniczyły dzieci z Kwidzyna oraz gminy Kwidzyn” – mówi Andrzej Saramak.

Partnerem turnieju było Miasto Kwidzyn oraz firma Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Warszawie.

W pierwszym meczu turniejowym Wojownicy Kwidzyn zremisowali z Gekonami 4:4, w kolejnym SAS Watkowice pewnie pokonał FC Karaluchy 4:1, a w ostatnim pojedynku Kwidzyniacy zostali rozbici przez Szybkie Strzały aż 2:7. Następnie na parkiet wybiegli starsi zawodnicy, którzy rozegrali spotkanie między sobą. Ostatecznie SAS Kwidzyn przegrał w nim z reprezentacją Kwidzyna 4:5.

Młodsi uczestnicy próbowali swoich sił w rzutach na bramkę.

Jak podkreślali organizatorzy zwycięzcami turnieju byli wszyscy jego uczestnicy. Stąd też pamiątkowe medale oraz ufundowane nagrody trafiły do wszystkich zawodników, zarówno tych starszych, jak i najmłodszych. Wręczali je zawodnicy MMTS Kwidzyn oraz koordynujący zajęcia Andrzej Saramak. Nie zabrakło również wspólnej pamiątkowej fotografii. Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję turnieju, która odbędzie się już za rok.

 

Poprzedni artykułKontrole w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych oraz pozbywania się osadów ściekowych
Następny artykułNowe udogodnienia w Urzędzie Miejskim