Dr Christian Meyl z Zakonu Joannitów przekazał kolejne środki finansowe dla mieszkańców naszego miasta. 4000 euro przeznaczone ma zostać na pomoc kobietom, które są ofiarami przemocy:-Realizacja postanowień przyjętych w konwencji stambulskiej, powiedział dr Christian Meyl, dotyczącej zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, może być zagrożona i za chwilę ofiary przemocy mogą zostać bez wsparcia. Poza tym z powodu pandemii wiele rodzin objętych jest kwarantanną i zjawisko przemocy w tym okresie narasta, dlatego pomoc potrzebna jest już teraz. Pieniądze mają pomóc kobietom w znalezieniu bezpiecznego schronienia. Mają także zapewnić wsparcie prawne, które pozwoli na podjęcie działań zmierzających do rozwiązania problemu.
Dar w wysokości 400 euro trafi z kolei do wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Kwidzynie. Pieniądze pozwolą na opłacenie ubezpieczenia wszystkim wychowankom do końca roku. Obowiązek opłacenia ubezpieczenia spoczywa na rodzicach, ale nie zawsze rodziny dziewcząt wywiązują się z niego. To już trzeci rok, w którym dr Christian Meyl przekazuje pieniądze na ten cel.
Kolejny dar to pieniądze na zakup auta dla Stacji Socjalnej Zakonu Joannitów w Kwidzynie. Pielęgniarki, które dojeżdżają do osób chorych i niepełnosprawnych korzystały z bardzo wysłużonego auta. Zakup samochodu zostanie sfinansowany wspólnie z samorządem miasta. Stacja socjalna od lat prowadzona jest wspólnie przez Joannitów i miasto Kwidzyn. Stacja pomaga między innymi osobom starszym, obłożnie chorym oraz niepełnosprawnym. Potrzebujący mieszkańcy mogą korzystać z usług apteki funkcjonującej w ramach stacji.
Kolejny dar to narzędzia chirurgiczne, które trafią do ukraińskiego Baru, partnerskiego miasta Kwidzyna. – To bardzo dobrej jakości nowe narzędzia chirurgiczne, powiedział dr Christian Meyl. Otrzymałem je w prezencie od Bundeswehry. Wojsko przeprowadzało reorganizację, w wyniku której postanowili podarować zestaw nowych, bardzo dobrych narzędzi chirurgicznych. Ich wartość wynosi od 5 do 8 tys. euro.
Kazimierz Gorlewicz, przewodniczący komisji ds. społecznych i bezpieczeństwa publicznego w Radzie Miejskiej i prezes Fundacji „Misericordia”, podkreśla, że w niedługim czasie wszystkie dary zostaną dostarczone do szpitala w Barze.
Dr Christian Meyl z Zakonu Joannitów, z zawodu lekarz, od wielu lat angażuje się w pomoc dla mieszkańców Kwidzyna. Pomaga nie tylko jako przedstawiciel zakonu, ale także jako osoba prywatna. Sam pozyskuje środki, a także szuka możliwości ich pozyskiwania od innych osób oraz instytucji. W 2015 roku dr Christian Meyl otrzymał w Kwidzynie tytuł Człowieka Roku. Podczas uroczystości związanej z nadaniem tytułu stwierdził, że ewangelicki Zakon Joannitów, postawił sobie za zadanie pomagać ludziom słabym, biednym i chorym, bez względu na narodowość, kolor skóry i wyznanie. W 2018 roku dr Christian Meyl został Honorowym Obywatelem miasta Kwidzyna.
Poprzedni artykułSezon cross-country zakończony
Następny artykułKwidzyński Budżet Obywatelski – ruszyło głosowanie