Organizatorem ostatnich dwóch rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w tym extremalnym sporcie był Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego. 17 i 18 października na terenie za fabryką Jabil na 10 km trasie rywalizowało ponad 100 zawodników. Impreza odbyła się przy przenikliwym zimnie oraz z powodu pandemii bez udziału publiczności.
Mistrzostwa Polski w klasie Senior wygrał bezapelacyjnie Kacper Baklarz, drugi był Sylwester Jędrzejczyk. Na IV miejscu Jeremiasz Mandecki przed Romanem Ulenbergiem.
W klasie Junior Jakub Kopka uplasował się na VII miejscu, a w klasie Masters Paweł Czeszejko-Sochacki startując tylko w sobotę zajął II miejsce.
W rywalizacji Pucharu Polski klasę Masters zdominował Mariusz Lewandowski, a w klasie Junior 85 Maciek Brzezicki również wygrał dwudniową rywalizację. Startujący w klasie Senior S-2 Tomasz Kwiatkowski był 8, a Mirosław Muzyka ukończył na 14 miejscu.
W klasie Hobby wystartowała jedyna kobieta reprezentująca również nasz klub Bernadeta Szwed kończąc obydwa dni tej trudnej trasy plasując się na 12 miejscu.
W klasyfikacji za ten nietypowy sezon zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego zdobyli tytuł Klubowego Wicemistrza Polski sezonu 2020
Indywidualnie w klasie Senior tytuł Mistrza Polski wywalczył Kacper Baklarz (Sylwester Jędrzejczyk – III miejsce , Jeremiasz Mandecki – IV miejsce, Roman Ulenberg – V miejsce, Dawid Mordasiewicz IX miejsce. W klasie junior Jakub Kopka VII miejsce, a w klasie Masters Paweł Czeszejko-Sochacki VIII miejsce.
W rywalizacji o Puchar Polski w klasie Masters tryumfował Mariusz Lewandowski, w klasie Junior 85 Maciej Brzezicki zajął II miejsce, a w klasyfikacji klubowej Kwidzyński Klub Motorowy zajął IV miejsce.
Poprzedni artykułKoronawirus – gdzie szukać pomocy?