Urząd Miejski w Kwidzynie
Powiat kwidzyński przez tydzień od 17 do 24 października, razem ze 152 innymi powiatami znajdował się w czerwonej strefie. Ze względu na wzrastającą liczbę zakażeń, decyzją rządu, od najbliższej soboty 24 października, czerwoną strefą zostaje objęta cała Polska. Wprowadzono w związku z tym szereg nowych obostrzeń, które prezentujemy na planszy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W czasie pandemii na zakażenie koronawirusem najbardziej narażone są osoby starsze, dlatego w tym trudnym czasie wymagają naszej szczególnej opieki, uwagi i troski.
W Kwidzynie do odwołania zawiesza się funkcjonowanie Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów przy ul. Warszawskiej. Uczestnikom zajęć w domu seniora dowożone będą posiłki do domów. Od terapeutów i opiekunów otrzymywać także będą materiały do pracy indywidualnej w domu.
Apelujemy do wszystkich osób starszych, by w miarę możliwości pozostali w swoich domach.
Od poniedziałku 26.10.2020 r. z seniorami, którzy objęci są wsparciem MOPS, pracownicy ośrodka kontaktować się będą codziennie telefonicznie. W ten sposób zapewnimy stały monitoring sytuacji, w jakiej znajdują się seniorzy i skutecznie będziemy odpowiadać na bieżące Ich potrzeby. Apelujemy o to, aby samotnie mieszkający Seniorzy, osoby starsze, które nie mają wsparcia wśród bliskich i które do tej pory nie korzystały z pomocy MOPS zgłaszały potrzebę codziennego monitoringu. Prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 pod numerem MOPS: 55 646-16-26.
Resort rodziny i polityki społecznej niebawem uruchomi Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Do dyspozycji osób po 70. roku życia będzie ogólnopolski telefon: 225051111, na który osoby te będą mogły zgłaszać potrzebę zrobienia zakupów. Informacja zostanie przekazana do konkretnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którego pracownik skontaktuje się z seniorem i udzieli pomocy. Koszt zakupów w programie pokrywa Senior zaś koszt ich dostarczenia MOPS.
Seniorzy potrzebujący wsparcia psychologicznego mogą korzystać również z Kwidzyńskiego Telefonu Zaufania: 88 77 82 500.
Poprzedni artykułKwidzyński Budżet Obywatelski – ruszyło głosowanie
Następny artykułPaździernikowa sesja Rady Miejskiej w Kwidzynie