Grupa dziewięciu uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kwidzynie 10 lipca 2021 roku poleciała na dwa tygodnie do Malagi, by dokończyć przerwany z powodu COVID 19 w marcu 2020 roku projekt ERASMUS + „Zagraniczne staże dobrym początkiem kariery zawodowej”.

Młodzież odbywa staże w lokalnych hotelach, zakładach cukierniczych oraz lokalach gastronomicznych. Popołudnia wypełniają im lekcje języka hiszpańskiego oraz wyprawy organizowane przez opiekunów grupy. Dzięki spacerom uczniowie poznają miasto, jego zabytki i topografię oraz coraz pewniej samodzielnie poruszają się po mieście.

Firma EuroMind, która pośredniczy w organizacji  staży, zapewniła uczniom i ich opiekunom zakwaterowanie w swojej rezydencji, ciekawą wycieczkę historyczną po Maladze oraz wyjazd do przeuroczej Rondy.

Szkoła jest dumna ze swoich uczniów, których hiszpańscy przedsiębiorcy zawsze bardzo cenią i widzą w niektórych z nich swoich przyszłych pracowników. Mimo krótkiego czasu wzajemnego poznawania się umiejętności zawodowe stażystów są zawsze wysoko oceniane
i tym razem nie jest inaczej.

Foto: Zespół Szkół nr 2 w Kwidzynie

Poprzedni artykułRocznica Powstania Warszawskiego
Następny artykułVIVAT VASA 2021