Zapraszamy na wyjątkowy weekend 6-8 sierpnia. W tych dniach odbędzie w sąsiednim Gniewie XX edycja Festiwalu Historycznego Vivat Vasa, którego głównym wydarzeniem jest inscenizacja „Bitwa pod Gniewem 1626”.

W wydarzeniu wezmą udział różne grupy rekonstrukcji historycznej z całej Europy i kilkutysięczny tłum widzów. Na polu Bitwy Dwóch Wazów możemy spodziewać się zaciętych starć pomiędzy wojskami piechoty szwedzkiej i polskiej. Huk armat, kłęby dymu, okrzyki bitewne i stukot kopyt zapewnią niezapomniany klimat bitewny i wielkie widowisko dla całych rodzin. Wzgórze Zamkowe stanie się strategicznym punktem obserwacyjnym, będzie rozciągał się z niego widok na wszystkich biorących udział w bitwie husarzy i rajtarów tworząc przy tym podniosłą atmosferę. Uroczystym zakończeniem Festiwalu Historycznego Vivat Vasa będzie parada po gniewskich uliczkach z pochodniami husarzy na koniach.

Wstęp jest bezpłatny, ponadto w czasie weekendu odbywać się będą imprezy towarzyszące takie jak koncerty muzyczne, pokaz sztuki kowalskiej im. Marcina „Gasa” Mańkowskiego czy tradycyjny Jarmark Rzemiosł Dawnych odbywający się na gniewskiej starówce z okazją posmakowania tradycyjnego jadła oraz wiele innych atrakcji przygotowanych z myślą o wszystkich odwiedzających. Dzięki szerokiej ofercie atrakcji trwających przez cały weekend każdy znajdzie coś specjalnego dla siebie! To idealny pomysł i miejsce na weekend dla całych rodzin, zapewniamy doskonałą zabawę dla wszystkich, małych oraz dużych.

Festiwal Historyczny Vivat Vasa ma na celu utrwalanie pamięci o dawnych wydarzeniach historycznych i zwyczajach przodków z zamierzchłych czasów zapewniając świetną zabawę i niezapomniane widowisko zrzeszając grupy ludzi z różnych stron pielęgnując przy tym ich kontakty i wspólną pasję do historii.

Poprzedni artykułMłodzież z kwidzyńskiej DWÓJKI na stażu w Hiszpanii
Następny artykułSilent Party w Kwidzynie – nowy termin