Na cmentarzu komunalnym w Kwidzynie od 27 października do 5 listopada br. będzie można skorzystać ze specjalnego meleksa transportowego. Pojazd będzie przeznaczony dla osób potrzebujących, starszych, niepełnosprawnych, mających problemy z poruszaniem, tych, które mają do zabrania dużo sprzętów (kwiaty, narzędzia, znicze itp.) w odległe miejsca na cmentarzu.

Osoby zainteresowane korzystaniem z pojazdu prosimy o podejście od administracji cmentarza w Kwidzynie, zgłoszenie się do kierowcy na placu przed budynkiem administracji lub podczas przystanku w dowolnym miejscu cmentarza.

Pojazd może jednorazowo zabrać 14 osób. Będzie jeździł w sposób ciągły w godzinach 8:00-15:00, oraz w zależności od potrzeb i panujących warunków atmosferycznych.

Przejazdy zostaną wstrzymywane w dniu 1 listopada, z powodu spodziewanej bardzo dużej ilość osób, dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu odwiedzających cmentarz.

Biuro cmentarza komunalnego w okresie Wszystkich Świętych będzie otwarte codziennie od 23 października do 3 listopada w godz. 7:00-15:00, także 1 listopada.

Przejazdy są bezpłatne!!!

 

Jan Kozłowski – Dyrektor Zakładu ds. Infrastruktury Miejskiej w Kwidzynie

– Pomysł udostępnienia meleksa wynika z dużej powierzchni kwidzyńskiej nekropolii. Obszar cmentarza przekracza 14 ha, a pochowanych jest ponad 20 tys. osób.

– W odpowiedzi na sugestie mieszkańców Kwidzyna, wydłużyliśmy czas pracy meleksa. W zeszłym roku był dostępny przez 3 dni, tym roku będzie on służył mieszkańcom przez 9 dni. Przejazd jest oczywiście bezpłatny.

Poprzedni artykułKwidzyńskie Zaduszki Jazzowe 2023
Następny artykułSesja Rady Miejskiej w październiku