zamek

20090907 Mysliwi1

W pierwszy weekend września wszyscy chętni, po raz kolejny mieli okazję zapoznać się z muzyką i kulturą myśliwską. Na dziedzińcu kwidzyńskiego zamku odbył się IX Powiślański Przegląd Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego, gdzie około stu muzyków z całej Polski prezentowało swoje umiejętności gry na rogu myśliwskim i innych instrumentach. Obok kwidzyńskich sygnalistów, do rywalizacji o „Wiklinowy Róg Kwidzyna” stanęli goście z takich miast jak Koszalin, Warszawa, Olsztyn, Kielce, Gdańsk, Lidzbark Warmiński, Lidzbark Welski, Pisz i Radzymin.
Publiczność, wśród której oprócz sympatyków kultury łowieckiej zdarzali się też przypadkowi turyści, odwiedzający w tym czasie kwidzyński zamek, mogła wysłuchać urokliwych sygnałów myśliwskich jak „Powitanie”, „Pobudka” czy tytułowy hymn „Łoś na rozkładzie” oraz innych form muzycznych. Pierwszy dzień imprezy uświetnił swoim występem znany satyryk Krzysztof Daukszewicz.
Wśród zespołów i solistów jury w składzie: przewodniczący Krzysztof Kadlec z Poznania – wykładowca Filharmonii Poznańskiej, Maciej Strawa z Goraja – prezes
Klubu Sygnalistów przy Zarządzie Głównym PZŁ , Robert Olejarz z Torzymia,wyłoniło laureatów:

Soliści
klasa „A” zestaw „A”
1. Adam Jażdżewski – ZSM „Bielik” 296 pkt
2. Mirosław Murawski – RZMS Nadleśnictwo Skrwilno 292 pkt
Czesław Błażewicz – KŁ „Rogacz” Malbork 266 pkt – poza konkursem
3. Paweł Ciesielski – Nadleśnictwo Lidzbark Welski 265 pkt
4. Krzysztof Dyk – ZO PZŁ Koszalin 264 pkt
5. Bartłomiej Bukowiecki – ZO PZŁ Koszalin 261 pkt
6. Tomasz Banaśkiewicz – ZO PZŁ Koszalin 243 pkt

klasa „B” zestaw „D”
1. Katarzyna Mrowińska – RZMS Nadleśnictwo Skrwilno 289 pkt
2. Sławomir Murawski – RZMS Nadleśnictwo Skrwilno 279 pkt
3. Maciej Gałązka – ZSM „Bielik” 278 pkt
4. Joanna Szostak – ZSM „Bielik” 272 pkt
5. Janusz Gocaliński – Koło „Przepiórka” w Radzyminie 269 pkt
6. Małgorzata Zabawa – KŁ „Dzik” w Suszu 268 pkt
7. Kazimierz Kroskowski – RZMS „Żurawie” 256 pkt
8. Sylwia Wróblewska – ZSM „Akord” 245 pkt
9. Karol Lipnicki – Nadleśnictwo Pisz 240 pkt
10. Mirek Wróblewski – ZSM „Akorrd” 240 pkt
11. Marcin Maciuk – nadleśnictwo Pisz 236 pkt
12. Edmund Lipnicki – Nadleśnictwo Pisz 229 pkt
13. Alojzy Brylewski – KŁ 45 „Myśliwiec” w Biskupicach 216 pkt
14. Damian Dziedziński – KŁ „Daniel” Kwidzyn 196 pkt
15. Grzegorz Kiliański – ZSM „Bielik” 191 pkt

klasa „C” zestaw „C”
1. Michał Ciesielski – Nadleśnictwo Lidzbar Welski 298 pkt
2. Artur Fischer – RZMS Nadleśnictwo Skrwilno 297 pkt
3. Patryk Ciesielski – Nadleśnictwo Lidzbark Welski 288 pkt
4. Natalia Raba – Nadleśnictwo Kwidzyn 261 pkt
5. Radosław Bojarczuk – ZMM „Hubertus” 252 pkt
6. Łukasz Szmagliński – KŁ „Bizon” Brokowo 244 pkt
7. Adam Nowak – PKŁ „Sokół” Gdańsk 242 pkt
8. Krystian Tomaszewski – Nadleśnictwo Pisz 236 pkt
9. Paweł Baurycza – KŁ „Dasz Bór” Sztum 190 pkt

klasa „D” dwa dowolne sygnały
1. Hubert Keller – „Jantar – Junior” Cewice 207 pkt
2. Mikołaj Ciesielski – Nadleśnictwo Lidzbark Welski 203 pkt
3. Julia Nowak – PKŁ „Sokół” Gdańsk 200 pkt
4. Maciej Rudyk – ZSM „Bielik” 168 pkt
5. Piotr Bojarczuk – ZMM „Hubertus” 155 pkt
6. Mateusz Ozga – ZSM „Bielik” 145 pkt
7. Mikołaj Sadowski- ZSM „Bielik” 136 pkt
8. Adrian Radulski – ZSM „Bielik” 111 pkt

Zespoły
klasa „G” zestaw „D”
1. „Hubertus” KŁ Cyranka i Kwidzyńskie Centrum Kultury 263 pkt

klasa „A” zestaw „E”
1. ZSM „Bielik” 274 pkt

klasa „B” zestaw „C”
1. RZMS Nadleśnictwo Skrwilno 283 pkt
2. ZSM „Klangor” Koszalin 261 pkt
3. ZSM „Klangor” Lidzbark Warmiński 260 pkt
4. ZSM „AKORD”
5. ZSM ” Lira” Susz 229 pkt

klasa „C” zestaw „D”
1. ZSM Nadleśnictwo Lidzbark Welski 288 pkt
2. ZHM „Sylwanowe Echo” Nadleśnictwo Pisz 254 pkt
3. Rodzinny Zespół PKŁ „Sokół” Gdańsk z Cewic 250 pkt

klasa „D” dwa dowolne sygnały
1. „Jantar-Junior” Cewice 181 pkt
2. DZSM „Bielik” 138 pkt

Muzyka Myśliwska

kategoria „MB”
1. ZSM „Bielik” 278 pkt
2. RZSM Nadleśnictwo Skrwilno 276 pkt
3. ZSM „Klangor” Lidzbark Warmiński 245 pkt

kategoria „MSH”
1. ZSM Nadleśnictwo Lidzbark Warmiński 294 pkt
2. ZSM „AKORD” 258 pkt – wstęp nieregulaminowy
3. ZSM „Lira” Susz 246 pkt – wstęp nieregulaminowy

kategoria „Pieśń Myśliwska”
1. Duet Wokalny „MIerzeja” – KŁ „Sokół” Nr 7 Gdańsk 280 pkt
2. DUODECYMA ZNP w Kwidzynie 254 pkt
3. Zespół Rodzinny Wojtyła KŁ „Cyranka” Sztum 246 pkt

kategoria Zespół Rodzinny
1. ZSM Nadleśnictwo Lidzbark Welski 288 pkt
2. M-Brothers 283 pkt
3. ZSM „AKORD” 253 pkt
4. Zespół Rodzinny Bojarczuków „Jenoty” KŁ „Cyranka” Sztum 235 pkt

W klasie A solistów i w klasie G zespołowo wręczono nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego.
Najmłodszym uczestnikom konkursu wręczono nagrody posła Jerzego Kozdronia.
Była to Martyna Wojtyła i Piotr Bojarczuk, oboje po 8 lat.

Impreza odbyła się przy wsparciu licznych sponsorów: Urząd Marszałkowski, Gmina Miejska Kwidzyn, Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, Okręgowa Rada Łowiecka w Elblągu, Nadleśnicwo Kwidzyn, Nadleśnictwo Susz, Powiślański Bank Spółdzielczy,
Koła Łowieckie przy Powiatowej Radzie Łowieckiej w Kwidzynie, PSS Społem, Cafe Sati, Zakład Masarski Norbert Kawski z Ryjewa, Zakład Masarniczy Maria i Franciszek Sosnowscy, Celbud, Kabet, Piekarnia Dubas, BGW Wiesław Błachuta, Firma LESTER Adam Stosik, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, Lokalna Organizacja Turystyczna LIWA, Sklep Ogrodniczy Ewa i Jerzy Kogut, WZPOW Kwidzyn, ENERGA SA Kwidzyn, Jerzy Śnieg, Tartak Leszek Tadeusz z Emilianowa.

20090907 Mysliwi2