kwidzyn logo

20090903 1 wrzesnia 3144

W szkołach podstawowych i gimnazjach w Kwidzynie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Miejskie uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 im. mjr Henryka Sucharskiego. Wzięli w nich udział między innymi Poseł Sejmu RP – Jerzy Kozdroń, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kwidzynie – Kazimierz Gorlewicz oraz Burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak, a także radni miasta. Gości oraz uczniów powitał Jerzy Pawluczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. Dyrektor stwierdził, że rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z 70 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Przypomniał, że szkoła należy do Klubu Szkół Westerplatte i delegacja szkoły bierze aktywny udział w uroczystościach na Westerplatte związanych z napaścią na Polską przez hitlerowskie Niemcy. Zwracając się do uczniów stwierdził, że nowy rok szkolny przynosi wiele zmian w edukacji. Po raz pierwszy w szkole pojawili się uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w wieku sześciu lat według nowego programu. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Andrzej Krzysztofiak, Burmistrz Kwidzyna. Życzył uczniom sukcesów w nauce. Zaapelował do starszych uczniów o opiekę nad młodszymi kolegami, którzy rozpoczęli naukę.
Miejskie uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 były wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki osiągnięte przez uczniów w roku ubiegłym. Szkoła Podstawowa nr 2 została także drugi rok z rzędu wyróżniona ogólnopolską nagrodą Znak Jakości Interkl@sa za informatyzację placówki.

20090903 1 wrzesnia 3144.1JPG

20090903 1 wrzesnia 3144.2JPG

20090903 1 wrzesnia 3144.3JPG

Poprzedni artykułWspółpraca Tczewa, Olofstrom i Kwidzyna w ramach Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych
Następny artykułSpektakl „Nigdy nie zakocham się”