Po efektownym spotkaniu MMTS Kwidzyn pokonał Gwardię Opole i zapisał na swym koncie kolejny komplet punktów. Świetnie interweniował Łukasz Zakreta, który został wybrany MVP tego spotkania. W zespole Gwardii nie do zatrzymania był natomiast Mateusz Jankowski.

Początek meczu należał do zespołu gości, który po 3 minutach prowadził 3:1. Kwidzynianie szybko poprawili jednak swoją grę i przez dobre 8 minut zdominowali rywali na boisku. Świetnie bronił Łukasz Zakreta, natomiast w ataku skutecznie radzili sobie Robert Orzechowski, Wiktor Jankowski czy też Michał Potoczny. Po rzucie tego ostatniego, w 11 minucie spotkania, kwidzynianie wyszli na prowadzenie 8:4. Chwilę później gol Mateusza Jankowskiego przerwał jednak niemoc gwardzistów w ataku. Co więcej prowadzeni przez dwójkę: Adam Malcher – Roman Chychykalo, goście, konsekwentnie odrabiali straty. W efekcie już w 19 minucie meczu podopieczni trenera Rafała Kuptela doprowadzili do wyrównania – 10:10. Goście poszli jednak za ciosem i po trafianiach Romana Chychykalo i Mateusza Jankowskiego objęli jednobramkowe prowadzenie – 12:11.

Ostatnie 8 minut pierwszej połowy należało jednak do kwidzynian. Już minutę później do wyrównania doprowadził Michał Potoczny, po czym trafiali również: Nikodem Kutyła (karny) i Jakub Szyszko. W 27 minucie trafienie Michała Ścisłowicza pozwalało gościom mieć nadzieję na zakończenie pierwszej połowy z dobrym wynikiem. Nawet minutę później, po golu Andrzeja Widomskiego, goście tracili do rywali tylko jedną bramkę – 14:15. Wówczas kwidzynianie jednak przypieczętowali swoją przewagę w tym okresie gry. Dobra gra w obronie oraz gole Ryszarda Landzwojczaka i Jakuba Szyszko pozwoliły gospodarzom schodzić do szatni z przewagą 3 bramek.

Po przerwie kwidzynianie utrzymywali bezpieczną przewagę na rywalami, a w 44 minucie powiększyli ją do 5 trafień – 23:18. Gwardziści próbowali odrobić straty, ale gole zdobywali niemal wyłącznie po rzutach Mateusza Jankowskiego. W 58 minucie meczu, po trafieniach Roberta Orzechowskiego i Michała Pereta czerwono-czarni prowadzili już 30:24. Sprawa zwycięstwa i kompletu punktów została więc rozstrzygnięta. W końcówce gościom udało się nieco zmniejszyć rozmiary strat, ale to MMTS zakończył I rundę zwycięstwem.

MMTS Kwidzyn – Gwardia Opole 31:27 (17:14)

MMTS: Zakreta, Chruściel – Kornecki 2, Grzenkowicz, Orzechowski 4, Peret 4, Kutyła 1, Majewski 1, Wawrzyniak, Potoczny 7, Nastaj, Szyszko 7, Landzwojczak 1, Jankowski 4.

Gwardia: Malcher, Lellek – Zubac 3, Fabianowicz, Wojdan 2, Hryniewicz, Stempin, Widomski 2, Jankowski 10, Kawka 1, Morawski, Ścisłowicz 2 Monczka 1, Chychykalo 6.

Zdjęcia: Mateusz Falkiewicz/MMTS Kwidzyn