Judo Zielińscy Kwidzyn - trójka judoków z trenerem

Kolejne świetne występy zanotowali zawodnicy kwidzyńskiego klubu Judo Zielińscy Kwidzyn.

Sumitka Klaudia Kaczor wystartowała w zawodach Pucharu Polski w sumo w Krotoszynie.

Klaudia jest kadetką, ma 17 lat i była najmłodszą uczestniczką zawodów. Startowała w kategorii juniorów do lat 21 i wśród seniorów. W obu grupach wiekowych, w dwóch kategoriach wagowych: do 50 kg oraz do 55 kg. We wszystkich czterech kategoriach Klaudia zajęła trzecie miejsca. Wygrywając między innymi z Mistrzynią Europy Justyną Komzą.

Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do kadry Polski na Mistrzostwa Europy.

XII turniej Tomita CUP w Elblągu – to turniej judo mający rangę Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Udział w turnieju wzięła czwórka reprezentantów Judo Zielińscy Kwidzyn.

• Antonina Pipczyńska – 3 miejsce a Katarzyna Zamośna – 5 miejsce wśród 12 latek
  • Oliwia Pilowska – 4 miejsce wśród 11 latek
  • Siedmiolatek – Kornel Magierowski stoczył 6 walk. Zwyciężył we wszystkich pojedynkach i zdobył złoty medal.

Tomasz Wiśniewski – trener Judo Zielińscy Kwidzyn

– Jest bardzo zadowolony z występów naszych zawodników. Wszyscy, cały czas robią postępy, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i ich opiekunom.