Zespół Judo Zielińscy Kwidzyn

Gdynia okazała się gościnna dla zawodników klubu Judo Zielińscy Kwidzyn.

Uczniowski Klub Sportowy „Galeon” był organizatorem Otwartych Mistrzostw Gdyni w Judo. Ta impreza, która odbyła się 2 lutego została zorganizowana była pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Zawody były doskonałą okazją dla nowych adeptów, którzy swoją przygodę z tą wschodnią sztuką walki zaczęli we wrześniu ubiegłego roku. Założeniem trenera Tomasza Wiśniewskiego, był start jego zawodników w zawodach oraz dokonanie oceny ich osiągnięć wynikających z 4-miesięcznego treningu. Zawody były silnie obsadzone przez kluby z Trójmiasta, Słupska, Grudziądza oraz z Kaliningradu. Zawodnicy odważnie podejmowali walkę, ale przede wszystkim była to dokonała okazja do poznania atmosfery tego typu turniejów. Cieszą nas jednak sukcesy, które osiągnęli nasi młodzi adepci. Złoty medal wywalczyła Kamtu NGUYEN, która w bratobójczym finałowym starciu pokonała srebrną Julię Platę. Stanisław Kozłowski, czyli najmłodszy z zawodników, po wygraniu trzech pojedynków, dotarł do finału, który nie rozstrzygnął się jednak po myśli trenera Tomasza Wiśniewskiego. Jednak wywalczony srebrny medal wielce cieszy. Oliwia Bierzk po dwóch stoczonych walkach wywalczyła ostatecznie brąz w kat. do 50 kg.
Nasz klub w czasie tych zawodów był również reprezentowany przez:

  • Igora Ocieskiego,
  • Macieja Kowalskiego,
  • Nikodema Mańskiego,
  • Karola Fedirko,
  • Filipa Fedirko,
  • Jana Pipczyńskiego,
  • Jakuba Nowickiego.

Pewniakiem na medal w czasie tego turnieju była Maja Kowalska, którą niestety zmogła choroba i nie mogła wsiąść udziału w turnieju. Podsumowując Trener Tomasz Wiśniewski wyraził zadowolenia ze sportowej postawy swoich zawodników.

Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo Zespół Judo Zielińscy Kwidzyn Zespół Judo Zielińscy Kwidzyn na podium

Poprzedni artykułI Liga Kobiet. MTS Kwidzyn zdobył ważne 3 punkty. Wygrana w meczu walki
Następny artykułAsystent osoby niepełnosprawnej w Kwidzynie