Zawodniczki MTS Kwidzyn

MTS Kwidzyn zdobył kolejne 3 punkty w rozgrywkach I Ligi. Nie były to jednak łatwo zdobyte punkty. Zespół gości przyjechał do Kwidzyna bardzo zdeterminowany i za wszelką cenę chciał osiągnąć zwycięstwo, którego bardzo potrzebował. Jak duża była motywacja przyjezdnych przekonaliśmy się od samego początku spotkania. Łodzianki bardzo energicznie „weszły” w mecz i 5. minucie prowadziły 3:0. Nasze zawodniczki zareagowały dobrą grą w obronie, szybkimi kontrami i w 9. minucie objęły prowadzenie 5:4. Od tego momentu mecz się wyrównał, obydwa zespoły solidarnie zdobywały bramki; w 19. minucie na tablicy było 10:9 dla MTS. W kolejnych minutach nasze zawodniczki zaczęły grać agresywniej w obronie i skuteczniej w ataku, co dało e efekcie 5-bramkowe prowadzenie – 15:9 w 25. minucie. Końcowe fragmenty pierwszej części to gra w osłabieniu i częściowe odrobienie strat przez łodzianki. Do przerwy notowaliśmy wynik 15:12 dla MTS-u. Początek drugiej części to klasyczna wymiana „ciosów” (17:13 w 32. minucie), jednak grając w osłabieniu gospodynie straciły 4 bramki i ChKS wyrównał 17:17 w 37. minucie.

Od tego momentu gra się wyrównała i zaostrzyła; obydwa zespoły grały z olbrzymim zaangażowaniem i poświęceniem. Wynik oscylował w tej części wokół remisu – 21:21 w 46. minucie dla gości. MTS jednak w tym momencie zagrał bardzo dobry fragment w obronie wyprowadzając skuteczne kontry i w 51. minucie objął prowadzenie 25:22. W ostatnich 8 minutach łodzianki stać było tylko na rzucenie dwóch bramek, natomiast nasze młode zawodniczki zdobywając jeszcze 4 bramki zakończyły mecz wynikiem 29:24.

Teraz przed juniorkami MTS-u niezwykle ważne zawody. Już w najbliższy weekend (07-09.02.2020.) rozegrany zostanie turniej 1/8 Finałów Mistrzostw Polski Juniorek!

Mecz MTS Kwidzyn – ChKS PŁ Łódź Mecz MTS Kwidzyn – ChKS PŁ Łódź Mecz MTS Kwidzyn – ChKS PŁ Łódź Mecz MTS Kwidzyn – ChKS PŁ Łódź Mecz MTS Kwidzyn – ChKS PŁ Łódź Zawodniczki MTS Kwidzyn