W ostatni weekend zawodnicy KKM-u rywalizowali podczas III i IV rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country, które odbyły się w Żłobnicy koło Bełchatowa.

Warunki pogodowe były przyjazne zawodnikom, lecz unoszące się tumany kurzu nie pomagały w sportowej rywalizacji. Zawodnicy ścigali się po 7 kilometrowym płaskim, piaszczystym terenie. Trasa szybko się wybijała i głównie kondycja decydowała o miejscu na mecie.

Po dwóch dniach zmagań w klasie Junior 85 Maciej Brzezicki zajął pierwsze miejsce.

W klasie Senior Sylwester Jędrzejczyk uplasował się na trzecim miejscu, a Roman Ulenberg na ósmym.

W klasie Masters Jeremiasz Mandecki wywalczył drugie miejsce. Jedyny reprezentant klubu w Pucharze Polski w klasie Senior 1 Rafał Pollheimer znalazł się na dziewiątym miejscu.

Zawody wygrał bezapelacyjnie Kacper Baklarz (do zeszłego sezonu zawodnik reprezentujący KKM Kwidzyn).

Kolejne zawody odbędą się 12 i 13 czerwca na torze motocrossowym w Kwidzynie – Bądkach.