W dniach 29-30 maja 2021 r. w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski w SUMO kadetek, kadetów. Były to ostatnie zawodu kwalifikujące przyszłych reprezentantów kraju na Mistrzostwa Europy 2021 r., które w tym roku odbędą się w Siedlcach.

Drużynę JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN prowadzoną przez sensei Tomasza Wiśniewskiego reprezentowali: Klaudia Kaczor, Hubert Olszowiec i Patryk Polech.

Rywalizację rozpoczął Hubert Olszowiec w kat. – 95 kg. Pierwszą walkę wygrał z Michałem Dubowskim z MKS ROKITA Brzeg Dolny, który w tych samych zawodach został Mistrzem Polski w kat. OPEN. Kolejnym pokonanym zawodnikiem Marcin Walencik z MKS JUVENIA Wrocław. W trzeciej walce o finał pokonał z lidera rankingu tej kategorii Dariuszem Kończyńskim z MUKZ GLADIATOR Kraków. W finale zmierzył się z Marcinem  Dubowskim z MKS ROKITA Brzeg Dolny i wygrał swoją walkę zostając Mistrzem Polski kadetów w SUMO równocześnie został współliderem rankingu dającego kwalifiakcję do Mistrzostw Europy w Siedlcach, które odbędą się w lipcu 2021 r.

Klaudia Kaczor walczyła w kat. – 50 kg. W swojej grupie A pokonała dwie rywalki zajmując pierwsze miejsce i w półfinale spotkała się z drugą zawodniczką grupy B. W walce o finał okazała się lepsza od Juli Jaworskiej z KS „AGROS” Zamość. W finale ponownie spotkała się z Oliwią Sitarską z LKS SPARTAKUS Pyrzyce, z którą chwilę wcześniej w grupie A stoczyła zwycięską walkę. Niestety tym razem drobny błąd zadecydował, że Klaudia Kaczor musi zadowolić się Wicemistrzostwem Polski i jednocześnie obie zawodniczki zapewniły sobie przeustkę do Mistrzostw Europy.

Patryk Polech w kat. – 75 kg. po pechowych dla niego zawodach ostatecznie zajął IX miejsce lecz w kat. – 85 kg. zajmuje w rankingu II miejsce i jeszcze ma szanse na zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Siedlcach.

Gratulacje dla zawodników, trenera za moc wrażeń i mnóstwo medali.

5 czerwca 2021 r. w Koronowie odbędą się Mistrzostwa Polski SUMO młodziczek i młodzików ( do 14 lat). Klub Judo Zielińscy Kwidzyn będzie reprezentowany przez siedmioro zawodników: Maję Kowalską oraz Karola i Filipa Fedirko, Jakuba Nowickiego, Jana Pipczyńskiego, Nikodema Mańskiego i Michała Olszowca.