W ekspresowym tempie rozgrywane są koleje imprezy mistrzowskie w biegu na orientację zaplanowane na pierwszą część sezonu 2021. Niedawno informowaliśmy o złotym medalu Edwarda Pokory, srebrnym Zbigniewa Mądrzyńskiego i brązie Hanny Perfikowskiej w Mistrzostwach Polki na średnim dystansie ora o 11 medalach naszych zawodników podczas Klubowych Mistrzostw Polski.

W ostatni weekend natomiast w Rudawach Janowickich koło Jeleniej Góry rozegrane zostały Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym i w biegu sztafetowym. Fantastycznie zaprezentowała się w nich nasza multimedalistka Iga Müller (II LO), która okazała się niepokonaną w kategorii junior młodszy (K16). Iga wygrała z drugą na mecie zawodniczką Wawelu Kraków z przewagą prawie 6 minut i zdobyła w ten sposób swój 11 w karierze medal  i 4 tytuł Mistrzyni Polski. Sukces jest tym większy, że nasza zawodniczka obroniła Mistrzostwo Polski na dystansie klasycznym wywalczone w zeszłym roku w Szczecinie i potwierdziła nieprzypadkowość złotego medalu na tym dystansie z KMP sprzed 2 tygodni.

W tym skalistym terenie pogórza karkonoskiego w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Weteranów świetnie zaprezentował się również nasz wielokrotny medalista Edward Pokora, który wywalczył srebrny medal w kategorii M75.

Sukces Igi w Mistrzostwach możemy traktować podwójnie ponieważ zawody były pierwszym etapem eliminacji do reprezentacji Polski na Mistrzostw Europy juniorów i juniorów młodszych (EYOC) jakie w dniach 20-22 sierpnia rozegrane mają zostać na Litwie. Warto zaznaczyć, że punkty eliminacyjne w tym biegu zdobyła pozostała dwójka naszych kadrowiczów Hanna Perfikowska (Społeczne LO) i Wiktor Müller (ZS nr 1), którzy w kategorii juniorek i juniorów wywalczyli odpowiednio 7 i 9 miejsce.

Cała trójka naszych juniorów z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również następnego dnia, kiedy to w podobnym terenie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu sztafetowym . Rywalizująca w męskiej kategorii juniorów (M18), biegnąca na kolejnych zmianach w składzie Wiktor Müller, Hanna Perfikowska i Iga Müller zajęła bardzo wysokie 4 miejsce potwierdzając w ten sposób swoje wysokie umiejętności.

Teraz do sierpnia przed juniorami i weteranami chwila oddechu, ale już w ten weekend rozegrane zostaną z kolei najważniejsze w roku zawody dla najmłodszych naszych reprezentantów. W Drzonkowie i Sulechowie koło Zielonej Góry rozegrany zostanie bowiem Puchar Najmłodszych 2021, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci do lat 14-stu, w których przypomnijmy UMKS Kwidzyn bronić będzie brązowego medalu w klasyfikacji klubowej i 8 medali indywidualnych.

Poprzedni artykułOtwarty konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego