W  kolejnych meczu I Ligi piłki ręcznej kobiet, MTS jechał do zespołu, który w swoim składzie ma również same młode zawodniczki. Zespól SMS ZPRP Płock to w większości Reprezentantki Polski w kategorii juniorek.

Zgodnie z przypuszczeniami przebieg spotkania był bardzo wyrównany. Od pierwszych minut obydwie drużyny grały niezwykle skoncentrowane i troszkę zdenerwowane. Było kilka nieskutecznych rzutów, niecelnych podań czy też błędów technicznych. W 17 minucie meczu MTS prowadził 9:8, ale przez kolejne 7 minut gospodynie zdobyły 5 bramek i w wyszły na prowadzenie 13:9. Nasze zawodniczki poprawiły jednak grę, zdobyły kilka bramek i do przerwy przegrywały tylko 14:13.

W drugiej połowie wynik oscylował w okolicach remisu, jednak ze wskazaniem na nasz zespół. To MTS miał przewagę na boisku i prowadził 23: 20 w 45 i 27:25 w 58 minucie. Ostatnie dwie minuty to błędy i nerwowość z obydwu stron. Jednak to gospodynie rzuciły dwie bramki i doprowadziły do remisu. Ostatecznie, po serii rzutów karnych, mecz zakończył się zwycięstwem SMS ZPRP Płock, MTS natomiast zdobył 1 punkt.

SMS ZPRP Płock – MTS Kwidzyn 27:27 (14:13) Karne 4:3

Poprzedni artykułI Liga Mężczyzn. Spartanie zdecydowanie wygrywają drugą połowę.