zawodnicy na podium

Zawodnicy UMKS Kwidzyn  specjalizujący się w biegu na orientację zbliżają się do końca sezonu 2022 w doskonałych nastrojach. Po jesiennym znakomitym występie i wywalczeniu najwyższego w swojej historii piątego miejsca w Klubowych Mistrzostwach Polski oraz bardzo dobrym występie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (drugi wynik klubowo w Polsce), przyszedł czas na mistrzowskie rozstrzygnięcia indywidualne w biegu na orientację.

W ostatni weekend w Mielcu na Podkarpaciu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski i Mistrzostwach Polski Weteranów w nocnym i średniodystansowym biegu na orientację. Jak się okazało pierwszoplanowe role w kategoriach juniorów i weteranów odegrali w nich zawodnicy UMKS Kwidzyn.

Kwidzynianie zdominowali kategorie juniorskie K18 i M18. Uczennica II LO Iga Müller  wygrała obydwa biegi przywożąc z Mielca 2 tytuły Mistrzyni Polski. Doskonale spisał się również jej starszy brat Wiktor Müller (ZS nr 1), który w sobotę wywalczył tytuł Mistrza Polski w nocnym biegu na orientację, a w niedzielę dorzucił do tego brązowy medal na średnim dystansie. Świetnie spisała się także Hanna Perfikowska (Społeczne LO), która na średnim dystansie wywalczyła srebrny medal przegrywając tylko ze swoją klubową koleżanką, a w biegu nocnym może mówić o wyjątkowym pechu plasując się na czwartym miejscu ze stratą 1 sekundy do brązowego medalu. Przypomnijmy tu, że cała trójka naszych juniorów to tegoroczni reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, a na co dzień trenują pod okiem trenera Przemysława Jędrasa.

Do naszej młodzieży doskonale dopasowali się również nasi mastersi, którzy dorzucili do dorobku UMKS swoje mistrzowskie krążki. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski na średnim dystansie wywalczyła w kategorii K45 Maja Roszak, a w kategorii M65 Zbigniew Mądrzyński zdobył brąz w biegu nocnym i srebrny medal na średnim dystansie.

Teraz przed kwidzyńskimi zawodnikami tydzień oddechu po którym wezmą udział w ostatnich tegorocznych zawodach mistrzowskich – Mistrzostwach Polski na długim dystansie w Szczecinie.

Poprzedni artykułKoniec sezonu kartingowego w Polsce i podwójne zawody we Włoszech
Następny artykułTancerze z klubu PROGRESS błyszczą na parkietach międzynarodowych!