dwie pary taneczne wraz ze swoją trenerką
fot. KKT Progress

Za nami bardzo udany start tancerzy z Kwidzyńskiego Klubu Tańca PROGRESS w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski – Polish Open Championships 2022, które odbyły się w Elblągu w dniach 8-9 października 2022 r.

Mariusz i Monika Budyś dwukrotnie zajęli pierwsze miejsce w tańcach standardowych i tańcach latynoamerykańskich w kategorii Senior II.

W kategorii Senior III  Mirosław i Ewa Pestka zdobyli miejsce 8. w tańcach latynoamerykańskich.

Wiktor Grunt i Kinga Wałdoch zajęli 5. miejsce w ścisłym finale w kategorii Youth (Młodzież 16-18 lat). Znalazły się w nim tylko dwie polskie pary. Tancerze ci wytańczyli również historyczny pierwszy ćwierćfinał w turnieju rankingowym World Open Adult Latin (w kategorii par Dorosłych) zajmując miejsce 19.

5 listopada 2022 r. w Sibiu w Rumunii odbędą się Mistrzostwa Świata w Tańcach Latynoamerykańskich w kategorii Under 21. Polskę reprezentować będzie para z Kwidzyńskiego Klubu Tańca PROGRESS  Wiktor Grunt i Kinga Wałdoch. Zaprezentują tańce latynoamerykańskie: Samba, Cha-cha-cha, Rumba, Pasodoble, Jive.

Miłość do tańca i ciężka praca, determinacja – mierzona latami codziennych wyrzeczeń – tak w skrócie można opisać długą drogę Wiktora i Kingi do reprezentacji narodowej w tańcu sportowym. Para przygotowuje się pod okiem wspaniałych trenerów: Moniki i Jarosława Grunt, Igora Wilczyńskiego, Anny Kapli oraz Markusa Homm.

Niebawem wystartują na Mistrzostwach Świata w Rumunii, gdzie spotka się 50 najlepszych par z całego świata. Para w 2022 roku w kategorii Under 21 wywalczyła Wicemistrzostwo  Polski i tym samych zdobyła nominacje na MŚ w Rumunii.

Nominację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata uzyskali również Mariusz i Monika Budyś. Mistrzostwa Świata w Tańcach Latynoamerykańskich odbędą się w dniach 28-29 października 2022 r. w hiszpańskim Platja d’Aro, natomiast w dniach 2-4 grudnia 2022 r., we włoskim Cagliari odbędą się Mistrzostwa Świata w Tańcach Standardowych.

 

Poprzedni artykułFantastyczny weekend UMKS
Następny artykułTesty sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych. Uvaha!