Colin Ważny z Kwidzyna wystartował w siódmej rundzie Pucharu Polski Rotax Max Poland. Były to ostatnie zawody kartingowe w Polsce w sezonie 2022. W kategorii Junior Max rywalizowało 21 kierowców.

Colin Ważny

– W Poznaniu nie poszło mi najlepiej – niesłusznie została nałożona na mnie kara, za wypchnięcie innego kierowcy – 10 sekund – pozbawiła mnie 3 miejsca na podium w tych zawodach.

W całej serii Pucharu Polski Colin uplasował się na 4 miejscu na 37 sklasyfikowanych kierowców.

Kolejne dwa tygodnie Colin spędzi we Włoszech w Lonato, na najsłynniejszym włoskim torze South Garda Karting. Weźmie udział zawodach o nazwie „Rok Trophy”, które odbędą się w dniach 15-16 października 2022 r. Colin i zespół D&D Motorsport Poland, w którego barwach wystartuje traktują te zawody treningowo przygotowując się do finału światowego „Rok Superfinal”, które odbędą się na tym samym obiekcie kilka dni później,  w dniach 18-22 października. Są to światowej rangi zawody kończące sezon serii „Rok” i jedna z większych imprez kartingowych w Europie, skupiająca najlepszych kierowców „Roka” z całego świata. W roku 2021 tylko w kategorii juniorskiej (12-15 lat) wystartowało 79 kierowców.
W tym roku Colin otrzymał możliwość reprezentowania barw naszego kraju w tych prestiżowych zawodach.

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursu w dziedzinie „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”
Następny artykułFantastyczny weekend UMKS