W miniony weekend, 3-5 czerwca, odbyła się 3 runda kartingowego pucharu Polski – ROTAX Max Challenge Poland w Bydgoszczy. W stawce 19 kierowców kategorii junior max (12-15 lat) zwyciężył Colin Ważny. 13 latek z Kwidzyna reprezentuje zespół Wyrzykowski Motorsport z Lublina. W ten weekend Colin okazał się najszybszy wśród swoich rywali. Piątkowe kwalifikacje (czasówka) ukończył na miejscu 3 i z tej pozycji startował do pierwszego z 4 wyścigów. Wygrał trzy z nich, a jeden ukończył na miejscu 2. Sumą punktów Colin został zwycięzcą tych zawodów.

W tym roku po 3 rundach zajmuje 3 pozycję w klasyfikacji generalnej pucharu Polski. Przed nim jeszcze wyścigi w Czeskim Tryńcu, Poznaniu, Toruniu, Słomczynie i Bydgoszczy, a jest o co się ścigać. Zwycięzca całej serii otrzyma bilet na Rotax Grand Finals, który w tym roku odbywać się będzie w Bahrajnie. W tej imprezie starują najlepsi zawodnicy z całego świata. Oprócz wyścigów w Polsce Colin planuje wziąć udział w 3 kolejnych rundach Mistrzostw Europy oraz w prestiżowych zawodach Rotax International Trophy we francuskim LeMans, gdzie będzie rywalizował wśród 72 kierowców w kategorii junior (12-15 lat) z 38 krajów.

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski młodzików w sumo.
Następny artykułTrwają prace przy budowie zbiornika retencyjnego na ulicy Sportowej