5 czerwca 2021 r. w Koronowie odbyły się Mistrzostwa Polski SUMO młodzików (do lat 14). Instruktor Sumo Tomasz Wiśniewski z klubu JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN wystawił do walki o tytuł Mistrza Polski sześcioro zawodników.

Rywalizację w kat. do 55 kg rozpoczęła Maja Kowalska (uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie) . Po dwóch wygranych walkach i jednej przegranej zajęła drugie miejsce w grupie A. W półfinale pechowo uległa zwyciężczyni grupy B. Ostatecznie musiała się zadowolić brązowym medalem. Zdobyła jednak kolejne punkty w rankingu i nadal jest liderką do powołania do kadry Polski na lipcowe Mistrzostwa Europy w Siedlcach.

W kat. do 40 kg. walczyli Karol Fedirko (uczeń Szkoły Podstawowej w Gardei) i debiutujący Nikodem Mański (uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie). Karol zdecydowanymi atakami wygrał dwie kolejne walki czym zapewnił sobie udział w finale, w którym niestety uległ zapaśnikowi z Niskiej Warszawa. Dzięki wygranej w Pucharze Polski w Kielcach i rewelacyjnej postawie w Mistrzostwach Polski został liderem kwalifikacji o miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Europy 2021.

Nikodem niestety przegrał swoje dwie walki. Zdobył cenne doświadczenie w rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zajął siódmą lokatę.

W kat. do 45 kg. do walk przystąpili Filip Fedirko oraz Jan Pipczyński (uczniowie Szkoły Podstawowej w Gardei). Filip wygrywając trzy z czterech walk zajął pierwsze miejsce w grupie B i zmierzył się z drugim zawodnikiem grupy A. Pokonując go zameldował się w finale. Po dobrej i zaciętej walce ustąpił zawodnikowi z Podlasia i podobnie jak jego brat Karol został Wicemistrzem Polski. Janek ostatecznie zajął dziewiątą lokatę.

Jakub Nowicki w kat. do 65 kg. wygrał trzy z czterech walk. W swoim debiucie w sumo zdobył srebrny medal.

Dzięki świetnej postawie swoich zawodników klub Judo Zielińscy Kwidzyn zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, co pozwoliło także trenerowi Tomaszowi Wiśniewskiemu stanąć na drugim stopniu podium.

Poprzedni artykułDKF Powiększenie w czerwcu
Następny artykułColin zwycięski!