Całkowita pojemność zbiornika to 3 700 m3. Będzie wyposażony w regulator przepływu a jego nadrzędnym zadaniem będzie odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z oś. Zacisze oraz ulic Grunwaldzkiej, Sportowej, Żwirowej, Lotniczej i Zielnej. To teren prawie 100 ha, z którego wody opadowe i roztopowe trafiają bezpośrednio do rzeki Liwy.

Ważnym elementem przedsięwzięcia będzie zmniejszenie i zrównoważenie  ilości wód  odprowadzanych do rzeki Liwy, co w znacznym stopniu przyczyni się do zmniejszenia  ryzyka powodzi oraz wystąpienia suszy.

Dno oraz teren wokół zbiornika zostaną wzmocnione specjalnie zaprojektowanymi  płytami ażurowymi zaś obszar zostanie zagospodarowany jako teren rekreacyjny z ławeczkami i placem z siłownią zewnętrzną. Całość zbiornika zostanie ogrodzona elementami modułowymi, a teren wyposażony w infrastrukturę oświetleniową.

Przewidywany koszt realizacji przedsięwzięcia to 1 360 000,00 zł. Finansowanie przedsięwzięcia odbywać się będzie przy pomocy pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony i Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Inwestycję realizuje PW-K Kwidzyn Sp. z o.o.

Poprzedni artykułColin zwycięski!
Następny artykułSzczepienia bez rejestracji