Logo Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie

Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie była zamknięta od 12 marca. Nie oznacza to, że nie podejmowano żadnych działań, wręcz przeciwnie. Aktywność pracowników przeniosła się do internetu i codziennie mogliśmy śledzić różnego rodzaju propozycje czytelnicze i nie tylko., Pracownicy czytali nowe książki, udostępniali linki do spotkań z autorami w świecie wirtualnym, czytali bajki dzieciom na telefon, w ramach językowej gimnastyki publikowano na stronie biblioteki wiersze, informacje o ciekawych wydarzeniach z przeszłości Kwidzyna, prezentowano twórczość wybitnych kompozytorów, organizowano konkursy dla dzieci i dorosłych. Można też było czytać ebooki na specjalnym portalu legimi.pl. Pracownicy biblioteki brali także udział w tworzeniu filmików ostrzegających przed zagrożeniem koronawirusem, a także w czytaniu Konstytucji 3 Maja.

Od najbliższego wtorku 12 maja Biblioteka Miejsko-Powiatowa wznawia pracę i będzie, choć w nieco ograniczonym zakresie, otwarta dla czytelników.

Czytelnicy, którzy będą chcieli zwrócić bądź wypożyczyć książki lub wydawnictwa periodyczne będą zobowiązani przebywać w bibliotece w maseczce i rękawiczkach. Nieczynna będzie czytelnia, sala zabaw, komputerowa, a także usługi ksero.

Wejście do działów: Wypożyczalnia dla dorosłych, Wypożyczalnia dziecięca, Mediateka, będzie się odbywało przez wejście główne, Wejście do Wypożyczalni Naukowej z Czytelnią Prasy przez wejście boczne od strony kładki. Osoby niepełnosprawne i seniorzy w wieku 65+ chcący skorzystać z Wypożyczalni Naukowej mogą zostać obsłużeni w holu głównym przy Punkcie Informacji Turystycznej. W holu  głównym biblioteki może przebywać  jednocześnie 15  osób,  natomiast w każdym z działów udostępniania zbiorów mogą przebywać  maximum 3 osoby z zachowaniem dwumetrowego odstępu.

Książki można także rezerwować z katalogu on-line, telefonicznej (55) 279 33 50 lub mailowej sekretariat@bibliotekakwidzyn.pl. Do odwołania obowiązują nowe godziny udostępniania zbiorów : poniedziałek-piątek w godz. 10.00 – 17.00.

Poprzedni artykułTransmisja posiedzenia XV Sesji Rady Miejskiej
Następny artykułInformacja o wszczęciu postępowania konsultacyjnego