zawodnicy z medalami pozują do zdjęcia w lesie
fot. UMKS Kwidzyn

W Górach Bukowych koło Szczecina odbyły się ostatnie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Weteranów w długodystansowym biegu na orientację.

Zawodnicy UMKS Kwidzyn zaprezentowali się – jak zwykle – z doskonałej strony. Kolejny już w tym sezonie złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski juniorek (kat. K18) wywalczyła najbardziej utytułowana zawodniczka, uczennica II LO  Iga Müller, która po wspaniałej walce wyprzedziła na mecie swoją koleżankę klubową Hannę Perfikowską (Społeczne LO). Obie dziewczyny od samego początku przewodziły stawce. W końcówce biegu, na rozbiciu tras ostatecznie rozstrzygnęły pomiędzy sobą zwycięstwo.

Doskonale w Mistrzostwach spisał się również Wiktor Müller, uczeń ZS nr 1, który wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski na długim dystansie.

Cała trójka naszych reprezentantów Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów potwierdziła tym samym, że należą do absolutnie ścisłej czołówki juniorów w Polsce i razem z trenerem Przemysławem Jędrasem wykonali świetną i skuteczną pracę szkoleniową .

„W siedmiu startach Mistrzostw Polski na różnych dystansach (sprint, średni dystans, dystans klasyczny, długi dystans, bieg nocny, sztafety klasyczne 3-osobowe, sztafety sprinterskie 2-osobowe) Iga wywalczyła 7 medali, w tym 4 złote indywidualnie.  Hania i Wiktor zdobyli po cztery medale, w tym po 1 złotym. Oczywiście z trenerem Przemkiem chcielibyśmy jeszcze więcej, ale czy można być z takiego wyniku niezadowolonym?” – podsumowuje sezon juniorski Tomasz Müller, prezes UMKS Kwidzyn, jednocześnie rodzic medalistów i jeden z trenerów młodszych grup treningowych.

Zawodnicy UMKS byli niezwykle widoczni również w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Weteranów. Doskonale na trasie K45 pobiegła Maja Roszak, która po równym i bardzo dobrym technicznie biegu wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski. Z kolei na trzecim miejscu i z brązowymi medalami Mistrzostwa ukończyli Ewa Romanow – Pękal w kategorii K50 i Piotr From w kategorii M35.

Wcześniejsze medale naszych zawodników i 6 medali Mistrzostw Polski na koniec sezonu w tak różnych kategoriach wiekowych w połączeniu wcześniejszymi sukcesami młodszych zawodników UMKS pokazują, jak wielopokoleniowy jest bieg na orientację i jak skuteczną pracę wykonują zawodnicy i trenerzy UMKS Kwidzyn.

„ Wszyscy wiemy jak trudną organizacyjnie i finansowo mamy w tym roku sytuację w kraju. Mimo to sezon 2022 okazał się dla nas najlepszym w 11 letniej historii klubu. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie ogromne wsparcie Miasta Kwidzyna i Powiatu Kwidzyńskiego oraz naszych głównych partnerów biznesowych – MM Kwidzyn Sp. z o.o. i WZPOW Kwidzyn Sp. z o.o., bez których nie mielibyśmy żadnych szans na szkolenie i uczestnictwo w kosztownych wyjazdach na zawody w całej Polsce. Trzeba też dodać, że dzięki współpracy i pomocy ze strony Nadleśnictwa Kwidzyn, Gminy Ryjewo, Gminy Sadlinki i Gminy Kwidzyn mamy narzędzia w postaci nowych map, dzięki którym możemy zająć się szkoleniem naszej młodzieży. Wszystkim im w każdym razie niezmiernie dziękujemy i liczymy na kontynuację w przyszłości” – dodaje dumny z wyników Tomasz Müller.

 

Poprzedni artykułKBO – głosujemy tylko do 6 listopada
Następny artykułSzkoła Podstawowa nr 6 zwycięzcą konkursu „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”.