nagrodzeni uczniowie - 5 chłopaków
fot. Archiwum SP 6

24 października 2022 r. w siedzibie Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” w Olsztynie  został podsumowany konkurs „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”. Głównym założeniem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się najbliższą okolicą, wycieczek edukacyjnych, odkrywania szlaków i szukania śladów z przeszłości związanych z historią i kulturą Warmii, Mazur, Pomorza.

Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Gębika w Kwidzynie, która nakręciła film pt. „Kwidzyn – miejsca pamięci”. Zespół pracował pod opieką Dawida Reschke, a w jego składzie znaleźli się: Dominik Grudzień, Igor Drozd, Alex Oliński, Mikołaj Przyborowski, Wiktor Laskowski, Aleksander Figurski i Bernard Żarczyński.

W sumie w konkursie wzięło udział 147 uczestników ze szkół podstawowych województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy pracowali w 24 zespołach. Partnerem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Poniżej link do nagrodzonego filmu:

https://drive.google.com/file/d/1Hyg7e9zAesmp3_6VPwRrTeid8ky5Fbml/view?fbclid=IwAR1MHw8b97U8Wc3u1uIIkqFhNkSBBxDKZhy-ILXuoQ07Fnc1pduK0dfHnnU

 

Poprzedni artykułZnakomity sezon UMKS w biegach na orientację
Następny artykułŁukasz Orbitowski – spotkanie z autorem