zawodnicy biorący udział w zimowych mistrzostwach Polski w pływaniu
archiwum MTS Kwidzyn

W dniach 9-12 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. Na starcie tych zawodów stanęło prawie 400 najlepszych juniorów z ponad 100 klubów z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie (o czym świadczy chociażby 10 ustanowionych rekordów Polski).

Lena Szachmytowska zajęła 5. miejsce w finale B na dystansie 400 metrów stylem dowolnym oraz 13. miejsce w Polsce na 800 metrów stylem dowolnym.

Magdalena Dobrowolska zajęła 8. miejsce w Polsce na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Ponadto była 5. w finale B na 200 metrów stylem motylkowym i 7. na 200 metrów stylem zmiennym.

Bartosz Bródka zajął 9. miejsce na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym oraz 6. miejsce w finale B na 400 metrów stylem dowolnym.

Ponadto sztafeta dziewcząt 4×200 metrów stylem dowolnym (Magda Dobrowolska, Alicja Niewiadomska, Agata Wojnicz i Lena Szachmytowska) zajęła 7. miejsce w Polsce a w konkurencji 4×100 metrów stylem dowolnym dziewczyny były 10. w Polsce.

Poprzedni artykułOgłoszenie o konkursie „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa dzieci i młodzieży”