kobieta leży na trawie z apaaratem i fotografuje mlecz
fot. Canva
„Najwięcej frajdy w pracy nad publikacją sprawia pisanie tekstów oraz wybór fotografii.  Przemyślany układ zdjęć dojrzewa w głowie niekiedy bardzo długo, musi korelować z treścią. Przyglądając się zdjęciom zawsze widzę w nich ich autorów – ludzi o niezwykłej przyrodniczej wrażliwości, wysokim poczuciu estetyki, z ogromną pasją”. – mówi Ewa Romanow-Pękal, prezes Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, inicjatorka i redaktorka publikacji.

 

W Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa trwają prace redakcyjne nad albumem, który zostanie wydany w 2023 roku. Jest on kontynuacją myśli zawartej we wcześniejszych pozycjach: „Zielony skarbiec powiatu kwidzyńskiego” (2007) oraz „Zielonymi ścieżkami powiatu kwidzyńskiego” (2010). Osoby, które interesują się fotografią i chciałyby, aby zdjęcia ich autorstwa znalazły się w tej publikacji zapraszamy do współpracy.

Motywem przewodnim albumu jest przyroda Kwidzyna i okolic. Fotografujcie lasy, rzeki, obszary chronione, relacje ludzi z naturą, co tylko przyjdzie wam do głowy, a następnie skontaktujcie się mailowo z Eko-Inicjatywą wysyłając swoje amatorskie zdjęcia na adres: sekretariat@ekokwidzyn.pl z tytułem wiadomości „album”. Kto wie, może to właśnie Wasze zdjęcie zostanie wydane.

 

 

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursu pt. „Edukacja, oświata i wychowanie – konkurs na mikrodotacje”
Następny artykułDziki Team z medalami w Starych Jabłonkach