14 10 2015 cross1

W dniach 3-4 października 2015 zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. J. Młynarskiego zakończyli rywalizację Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country sezonu 2015 r.
Ostatnie dwie rundy odbyły się na bardzo trudnym skalistym terenie tj. na byłych hałdach i wyrobiskach górniczych w Wałbrzychu. Do Wałbrzycha pojechało 5 zawodników naszego klubu z zadaniem utrzymania miejsc wywalczonych na wcześniejszych rundach. Przed tymi zawodami w klasyfikacji Klubowej KKM wyprzedzał klub z Lublina o 780 pkt., dlatego zawodnicy mieli nie ryzykując zakończyć ten sezon bez kontuzji, co im się w pełni udało.
Po dwóch dniach rywalizacji klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Klasa Senior 2 Mistrzostwa Polski
– Sylwester Jędrzejczyk – I miejsce
– Roman Ulenberg – III miejsce, 

Klasa Senior 1 Mistrzostwa Polski
– Paweł Czeszejko–Sochacki – III miejsce,
– Jeremiasz Mandecki – VI miejsce.

Klasa Junior
– Dawid Mordasiewicz – I miejsce

W Wałbrzychu nie startowali zawodnicy klasy Junior 85.

Osiągając tak dobre wyniki indywidualne zawodnicy naszego Klubu zdobyli po raz pierwszy w historii tytuł Klubowego Mistrza Polski Cross – Country sezonu 2015r.
Indywidualnie we wszystkich klasach zawodnicy z Kwidzyna zakończyli zmagania na podium.
Tytuł Mistrza Polski Cross-Country 2015 w klasie Senior 2 zdobył Sylwester Jędrzejczyk. Tytuł II V-ce Mistrza Polski Cross-Country 2015 również w tej klasie zdobył Roman Ulenberg.  Jeremiasz Mandecki zajął V miejsce w klasie S – 2. W klasie Senior 1 Paweł Czeszejko – Sochacki został I v-ce Mistrzem Polski.
W klasie Junior Dawid Mordasiewicz zajmując w klasyfikacji sezonu 2 miejsce i zdobywając tytuł v-ce Mistrza Polski, udowodnił że w sezonie 2016 będzie wygrywał nie tylko w swojej klasie ale i seniorzy muszą się obawiać o wynik końcowy. Drugi Junior Kamil Kozłowski (pierwszy rok startów i nauki tego sportu) zajął dalsze miejsce.
Również w klasie Junior 85 Mistrzem Polski został zawodnik naszego Klubu Dominik Czeszejko-Sochacki.
W konkurencji Pucharu Polski Quad Masters jedyny nasz reprezentant Marcin Dumana wygrywając zawody w Wałbrzychu zajął w klasyfikacji końcowej sezonu II miejsce.
Ostatni raz zawodnicy KKM zdobyli tytuł klubowego Mistrza Polski w 2006 roku w rajdach Enduro, dodatkowo byli wtedy wspomagani zawodnikami z poza Kwidzyna. Tym bardziej należą się słowa uznania dla zawodników Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego którzy w roku jubileuszu 40-lecia działalności klubu uzyskali tak dobre wyniki w tym ekstremalnym sporcie.
Były to ostatnie zawody o punkty na szczeblu centralnym Kwidzyńskich crossowców i rajdowców.
11 października br. zawodami motocrossowymi o Mistrzostwo Strefy zawodnicy zakończyli sezon motorowy 2015.

14 10 2015 cross2
14 10 2015 cross3
14 10 2015 cross4
14 10 2015 cross5