14 10 2015 cross1

W dniach 3-4 października 2015 zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. J. Młynarskiego zakończyli rywalizację Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country sezonu 2015 r.
Ostatnie dwie rundy odbyły się na bardzo trudnym skalistym terenie tj. na byłych hałdach i wyrobiskach górniczych w Wałbrzychu. Do Wałbrzycha pojechało 5 zawodników naszego klubu z zadaniem utrzymania miejsc wywalczonych na wcześniejszych rundach. Przed tymi zawodami w klasyfikacji Klubowej KKM wyprzedzał klub z Lublina o 780 pkt., dlatego zawodnicy mieli nie ryzykując zakończyć ten sezon bez kontuzji, co im się w pełni udało.
Po dwóch dniach rywalizacji klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Klasa Senior 2 Mistrzostwa Polski
– Sylwester Jędrzejczyk – I miejsce
– Roman Ulenberg – III miejsce, 

Klasa Senior 1 Mistrzostwa Polski
– Paweł Czeszejko–Sochacki – III miejsce,
– Jeremiasz Mandecki – VI miejsce.

Klasa Junior
– Dawid Mordasiewicz – I miejsce

W Wałbrzychu nie startowali zawodnicy klasy Junior 85.

Osiągając tak dobre wyniki indywidualne zawodnicy naszego Klubu zdobyli po raz pierwszy w historii tytuł Klubowego Mistrza Polski Cross – Country sezonu 2015r.
Indywidualnie we wszystkich klasach zawodnicy z Kwidzyna zakończyli zmagania na podium.
Tytuł Mistrza Polski Cross-Country 2015 w klasie Senior 2 zdobył Sylwester Jędrzejczyk. Tytuł II V-ce Mistrza Polski Cross-Country 2015 również w tej klasie zdobył Roman Ulenberg.  Jeremiasz Mandecki zajął V miejsce w klasie S – 2. W klasie Senior 1 Paweł Czeszejko – Sochacki został I v-ce Mistrzem Polski.
W klasie Junior Dawid Mordasiewicz zajmując w klasyfikacji sezonu 2 miejsce i zdobywając tytuł v-ce Mistrza Polski, udowodnił że w sezonie 2016 będzie wygrywał nie tylko w swojej klasie ale i seniorzy muszą się obawiać o wynik końcowy. Drugi Junior Kamil Kozłowski (pierwszy rok startów i nauki tego sportu) zajął dalsze miejsce.
Również w klasie Junior 85 Mistrzem Polski został zawodnik naszego Klubu Dominik Czeszejko-Sochacki.
W konkurencji Pucharu Polski Quad Masters jedyny nasz reprezentant Marcin Dumana wygrywając zawody w Wałbrzychu zajął w klasyfikacji końcowej sezonu II miejsce.
Ostatni raz zawodnicy KKM zdobyli tytuł klubowego Mistrza Polski w 2006 roku w rajdach Enduro, dodatkowo byli wtedy wspomagani zawodnikami z poza Kwidzyna. Tym bardziej należą się słowa uznania dla zawodników Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego którzy w roku jubileuszu 40-lecia działalności klubu uzyskali tak dobre wyniki w tym ekstremalnym sporcie.
Były to ostatnie zawody o punkty na szczeblu centralnym Kwidzyńskich crossowców i rajdowców.
11 października br. zawodami motocrossowymi o Mistrzostwo Strefy zawodnicy zakończyli sezon motorowy 2015.

14 10 2015 cross2
14 10 2015 cross3
14 10 2015 cross4
14 10 2015 cross5

Poprzedni artykułPomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych
Następny artykuł„Wyspa Marii” – spotkanie z autorem