OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z ciekawą propozycją dla mieszkańców Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego wyszedł Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kwidzynie, którego zawodnicy na co dzień zajmują się orientacją sportową, czyli bieganiem z mapą i kompasem w terenie leśnym.

Dziś w dobie koronawirusa, zakazu gromadzenia się, zdalnych zajęć lekcyjnych i ograniczeń w poruszaniu się dzieci i młodzieży do godz. 16.00, może warto byłoby wziąć dzieci na niedzielny spacer lub trening w lesie?

Nasi specjaliści od biegania po lesie wyszli z propozycją by udostępnić wszystkim, którzy mają już dość braku ruchu na świeżym powietrzu,  udział w swoich zajęciach treningowych. Może to być wyjątkowa okazja aby zobaczyć takie tereny wokół Kwidzyna, w które większość z nas z pewnością samodzielnie się nie wybierze.

– Wiemy jak dużym czasami problemem jest wyciągnięcie dzieci sprzed komputerów i spowodowanie, by zaczerpnęli trochę ruchu. Dziś w dobie pandemii jest to jeszcze trudniejsze. Dlatego wykorzystując naturalne zalety biegu na orientację, gdzie trasę pokonuje się samodzielnie, a na treningach najmłodsi robią to z trenerem lub rodzicem, chcemy zaprosić wszystkich do lasu, by z dziećmi zrobić sobie swój indywidualny trening lub spacer. Co tydzień, za każdym razem w innym terenie, będziemy mieli przygotowane, zarówno trudne technicznie jak i bardzo proste, trasy spacerowe.  Dzieci będą miały więc zadanie dotrzeć do konkretnych punktów, a z naszych wieloletnich doświadczeń wiemy, że dzieci  w tym momencie nie myślą o wysiłku tylko o zadaniu. Może to będzie dobry sposób by wraz z nimi trochę się poruszać – mówi jeden z trenerów i prezes UMKS Kwidzyn Tomasz Müller.

Otwarte zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę i wszyscy, którzy do piątku poprzedzającego zajęcia na adres bno@umkskwidzyn.pl prześlą informację, że będą na treningu i potrzebują np. 3 mapy, na miejscu zajęć otrzymają mapy do ręki wraz z odpowiednim instruktażem lub będą mogli pokonać trasę z zawodnikami UMKS w podobnym wieku, zachowując przy tym wszystkie warunki bezpieczeństwa związane z koronawirusem. Można więc zdrowo i aktywnie spędzić niedzielę wykorzystując doświadczenie naszych mistrzów orientacji i zobaczyć miejsca w które na co dzień się nie zapuszczamy.

– Zajęcia dla najmłodszych rozpoczną się o 11.00, a dla dzieci 12 lat i starszych o godz. 12.00 i jeśli ktoś chciałby otrzymać mapy, to o tych godzinach będą one do odebrania u trenerów.  Najbliższe zajęcia odbędą się w lesie pomiędzy Białkami a Sadlinkami, a uczestnicy zaczynać je będą na parkingu leśnym przy wjeździe do Sadlinek od strony Kwidzyna (GPS 53.674938, 18.892536). Informacje o kolejnych treningach ukazywać się będą na stronie internetowej klubu www.umkskwidzyn.pl  – dodaje Tomasz  Müller.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Poprzedni artykułMMTS ograł Energę MKS Kalisz! Zwycięski gol Damiana Przytuły
Następny artykułRezonans magnetyczny w Kwidzynie