dkf

Profesjonaliści mówią, że jest różnica między zdjęciem, a fotografią. Fotograf jest zawsze i niewątpliwie obserwatorem. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że fotograf jest często „podglądaczem”, który dzieli się podpatrzonymi scenami i widokami z osobami oceniającymi później jego fotografie.

W najbliższą sobotę będziemy mieli okazję ocenić pracę osoby, która zajmuje sie fotografią profesjonalnie. Wystawa „Melody and Silence” ukazuje serię czarno-białych krajobrazów, których tematem jest życie. Wszystkie fotografie łączy sposób wykonania – każda z nich zrobiona została z okna samochodu, co jest kolejną metaforą przemijania. Autor nigdy nie powtórzył żadnego ze zdjęć co przypomina bezpowrotne przeżywanie kolejnych życiowych etapów. Autorem poszczególnych „obserwacji” jest Kamil Wysocki, członek grupy FotoKwidzyn. Otwarcie wystawy zdjęć Kamila nastąpi 21 lutego 2008 roku, o godz. 17.00, w Kwidzyńskim Centrum Kultury przy ul. 11 Listopada 13.

20090123 plakat internet

„Fotografia nigdy nie miała tyle do powiedzenia, co dziś. Stała się jednym z najważniejszych i najszybszych nośników informacji. A co najważniejsze – jej język nie wymaga przekładu” – napisał kiedyś Krzysztof Miękus, z-ca redaktora naczelnego miesięcznika „Pozytyw”.
Zapraszamy na wystawę.

 

Poprzedni artykułFerie zimowe z Biblioteką Miejsko-Powiatową w Kwidzynie
Następny artykułRepertuar DKF w marcu