dkf

Ryk silników, zapach spalin i benzyny. Takie skojarzenia chyba w każdym z nas budzi sport motorowy i świat pojazdów sportowych. Drugim skojarzeniem w przypadku kwidzyniaków jest z pewnością ENDURO. I choć w Kwidzynie zawody te miały miejsce w czerwcu, to właśnie dziś nadarzyła się okazja do podsumowań, rozmów z zawodnikami czy obejrzenia motocykli. Okazją bowiem stało się otwarcie wystawy, prezentującej Mistrzostwa Świata ENDURO, którą przygotowała grupa FotoKwidzyn. Wystawa otwarta została o godz. 15.30 we foyer Kwidzyńskiego Centrum Kultury przy ul. 11 Listopada 13. Ekspozycja prezentuje 36 fotografii, autorstwa Romana Bednarczyka, Kamila Wysockiego, Michała Łomnickiego, Aleksandra Łubińskiego,Tomasza Bednarczyka, Sebastiana Kujawskiego, Krzysztofa Marianowskiego i Jarosława Michalika.

FotoKwidzyn to grupa stosunkowo młoda, założona została w listopadzie ubiegłego roku. Na koncie ma już trzy wystawy fotograficzne, szereg ciekawych warsztatów, a fotografie ukazały się już w kilku wydawnictwach.
Współorganizatorem jest Miasto Kwidzyn, Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne. Fotografie oglądać można do 21 grudnia 2008 roku.

 

 

Poprzedni artykułRemont budynku Urzędu Miejskiego w Kwidzynie
Następny artykułRepertuar DKF „Powiększenie” w grudniuj